1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Совршено злосторство

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Хоуп*, 18 декември 2013.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  http://edition.cnn.com/2008/CRIME/05/21/smiley.face.killer/

  Изгледа дека е возможно...

  Има и друга категорија убиства, кога државата/репресивниот апарат убиваат `неподобни` лица а нивната смрт останува неразјаснета. Што не носи до друго прашање - дали во случај државните органи да сметаат дека нечија смрт е `пожелна` поради `национален интерес` - тогаш убиството не е убиство?!

  Сепак најсовршениот убиец се наоѓа во РМ, крајно ладнокрвен, страшен и немилосрден створ кој не се двоуми никогаш.
   
  На Io Sono и MoonFairy им се допаѓа ова.
 2. beautifull liar

  beautifull liar Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 април 2015
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  5
  Mevosek bil faten, Zodiac nikogas ne bil faten
   
 3. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Каде, како?
   

Сподели: