1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Совети за подобар сон

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од MimeQueen, 13 јануари 2014.

 1. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,320
  Допаѓања:
  3,003
  Туширање, топло млеко со мед, лесна книга со убава приказна, гушка и термофор успиваат најбрзо.
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Рмбај ко будала за мала дневница и ко ќе си појдиш дома ни за секс ти текнува, туку се бапнуваш в кревет и толку. Ни сонуваш ни ништо.
   
  На exdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Еј... мора да пробате.... Кога ми се дупна гумата во Битола.... па се проврти штрафот на тркалото, па неќеше да излези, па баравме вулканизери, па барав луѓе од битола да донесат секач и чекан, па чукавме киневме штрафови, па лепевме гума, па си идевме со 3 штрафа на тркалото со 70 на сат... Се на се скоро 6 сати мачна и нервозна работа.
  Кога се вратив дома во 20:00 паднав во длабок зимски сон и не можев да станам до другиот ден до 12:00....:rofl
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Aj важи : ) Сфак вечер сс тату у гаражу ке дупимо гуме и ке ги одвртуемо штрафови, па ке шетамо по вулканизери, па ке лепимо гуме, па ке завртуемо штрафови....
  И после ке спиемо како бебиња после цице или како вулканизери после ерупцију ? : )))
   
  На Kitty и МалиСашко им се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921

  :franticзначи откриена тајната на добриот сон....ојте Битола и вртите штрафој појче....:patos:rofl:patos
   
  На exdoxia, Змејче, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Во испитна сесија не помагаат совети за подобар сон :biggrin...
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  тв да е пуштен др ништо не ми треба :D
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  број до 99 и назад :)
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Пешачење два/три саати пред спиење.Или слезете во двор кога е посвежо.
   

Сподели: