Совети за подобар сон | Црнобело Форум

Совети за подобар сон

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,351
3,041
1,133
Туширање, топло млеко со мед, лесна книга со убава приказна, гушка и термофор успиваат најбрзо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: exdoxia

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Рмбај ко будала за мала дневница и ко ќе си појдиш дома ни за секс ти текнува, туку се бапнуваш в кревет и толку. Ни сонуваш ни ништо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: exdoxia

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
28
домче
Еј... мора да пробате.... Кога ми се дупна гумата во Битола.... па се проврти штрафот на тркалото, па неќеше да излези, па баравме вулканизери, па барав луѓе од битола да донесат секач и чекан, па чукавме киневме штрафови, па лепевме гума, па си идевме со 3 штрафа на тркалото со 70 на сат... Се на се скоро 6 сати мачна и нервозна работа.
Кога се вратив дома во 20:00 паднав во длабок зимски сон и не можев да станам до другиот ден до 12:00....:rofl
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Еј... мора да пробате.... Кога ми се дупна гумата во Битола.... па се проврти штрафот на тркалото, па неќеше да излези, па баравме вулканизери, па барав луѓе од битола да донесат секач и чекан, па чукавме киневме штрафови, па лепевме гума, па си идевме со 3 штрафа на тркалото со 70 на сат... Се на се скоро 6 сати мачна и нервозна работа.
Кога се вратив дома во 20:00 паднав во длабок зимски сон и не можев да станам до другиот ден до 12:00....:rofl

Aj важи : ) Сфак вечер сс тату у гаражу ке дупимо гуме и ке ги одвртуемо штрафови, па ке шетамо по вулканизери, па ке лепимо гуме, па ке завртуемо штрафови....
И после ке спиемо како бебиња после цице или како вулканизери после ерупцију ? : )))
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Aj важи : ) Сфак вечер сс тату у гаражу ке дупимо гуме и ке ги одвртуемо штрафови, па ке шетамо по вулканизери, па ке лепимо гуме, па ке завртуемо штрафови....
И после ке спиемо како бебиња после цице или како вулканизери после ерупцију ? : )))


:franticзначи откриена тајната на добриот сон....ојте Битола и вртите штрафој појче....:rofl:rofl:rofl
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Пешачење два/три саати пред спиење.Или слезете во двор кога е посвежо.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,755
7,286
1,153
Big Sur
Па, порано ми се приспиваше секогаш кога ќе земев да учам. 100% ефективно. :zelen
Читањето секако ги напрега очните мускули, така да е добра опција за пред спиење. Некогаш сакам ТВ да брчи во позадина, а периодов ми помага потполна темница и тишина + Магнезан.
Имаше и еден чај, Calm, со камилица, валеријан и не знам уште што. Може било само плацебо, може навистина ме смируваше да заспијам еден период.