Собиранки.... (договарање - тука)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
ne si ucel koj znae kaj si bil,pa ke dojdes nareden pat i ke vidis,sekogas pominuvame ubavo ajde za naredna gledaj da dojdes ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Мислам дека помина долго време и ова е крајно не сериозно :) незнам дали таговите работат али еве јас ќе ги спомнам и прашам по желба на неколку тука дали би на некое кафе @Saladin @Ita @Beauty&Beast @Aristokrat @incognito @Baknuvalka @Electra @ipopovski @Outrider @existence @Makedonec @incule @Iris* @violetmoon @bliznaci и сите останати кој не ги тагнав нека пишат па да се договориме :kafe:kafe
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Мислам дека помина долго време и ова е крајно не сериозно :) незнам дали таговите работат али еве јас ќе ги спомнам и прашам по желба на неколку тука дали би на некое кафе @Saladin @Ita @Beauty&Beast @Aristokrat @incognito @Baknuvalka @Electra @ipopovski @Outrider @existence @Makedonec @incule @Iris* @violetmoon @bliznaci и сите останати кој не ги тагнав нека пишат па да се договориме :kafe:kafe
Каква чест да ме тагнат.
Јас кафе не пијам,пиво,коњак...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Ја сакам да дојдам,само никој не кажува кај ќе бидеме.И кој ден ќе биде собиранката.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Ја сакам да дојдам,само никој не кажува кај ќе бидеме.И кој ден ќе биде собиранката.
Зависи дали си еднојајчан или двојајчан Близнак....шала
Ова е предлог од членот @Mnogo Bitno па додека се напишат кој ке дојдат(пола од нив не доагаат) па на некој му годи овој ден,не ај оној ден,па иде локација ај тениско не ај мистер Џек...неее кафана и ова е долготраен процес за кој треба да има кворум од најмалку три члена:)
Не е ова собиранка на сред чешма сред село.
Иначе помегу оваа собиранка ако е некој за мини собиранка пивце,кафе наде нека ме контактирате ПП на одмор сум
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno