1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  Кој е за собиранка нека крене рака :)
  Шала на страна, одамна немало собиранка од овој форум па не би било лошо да се организира една. :)
  Ама овој пат да биде сериозно да не останеме само на зборови. Секако саат два поминати во кафе муабети не штетат никому. Срамот и "јас не знам никој" ќе ги оставиме тука на форум, а ние фино лепо ќе си се подружиме ;)
   
  На poslusen, Ananas и antonio им се допаѓа ова.
 2. happygirl

  happygirl Нов член

  Зачленет на:
  2 октомври 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  9
  Јас сум за собиранка. :kafe Ако има некој дружељубив што сака да прави муабет со некого и да не гледа во возраст - тука сум. А јас баш ваква тема барав и ваква најдов. Ајде не срамете се . :)
   
  На Levlad, poslusen, Ananas и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  i jas sum za :)
   
  На Ananas, escape и -alf- им се допаѓа ова.
 4. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  89
  Moze. :)
   
  На Ananas, escape и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  епа ајде, кога ви одговара? Мене ми одговара викенд да е :)
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  Seedno,ali neka kaze koj doagja i da se dogovorime kako i kade ?!
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  еве мој предлог Центар бар, ден да е сабота или недела.
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  29
  Се согласувам но како да ги известиме другите на форумов?
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  @Ananas eve neka se izjasnat tuka
   
  На escape и Ananas им се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,261
  ќе си прочитаат тука и доколку сакаат нека пишат, дали тука, дали во пп кај некои чисто да знаеме отприлика колку сме и секако доколку имаат предлог за место време итн нека си кажат :)
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: