1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Во Золошка градина во ресторанот да седнеме на кафе, ќе биде смешно и весело ! :kafe
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Би ви одговарало од 21 ви натаму т.е таа недела?
  Место нека биде центар на кеј, доколку имате друг предлог кажете.
   
  #2752 escape, 14 мај 2018
  Последна промена од модератор: 18 мај 2018
  На Хептаграм XI, -alf- и incule им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Оној кој сака, ќе најде начин да направи собиранка тука (без оглед на темава). Оној кој нејќе, ќе најде/смисли изговор за да не дојде.
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Па кажав, зарем не ме читате? :frantic
   
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Што бидна со собиранката..абе дај раскажете нешто:^)
   
 6. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  81
  Не се собравме, јас бев отсутен 7-8 дена тој период.
  Ако има кандидати во следниов период би можеле.
  @КоњчетоЅвончо ?
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  И коњчето одјава одовде...нема никој...а јас на собиранка не доаѓам...не сакам фацата да ми ја видите:nah
   
 8. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  81
  За тебе ќе почекаме до некој маскембал.(bandit)
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Не ми е јасно, па нели кога веќе еднаш ќе се запознаете на собиранката, зарем не си разменувате тел.броеви..оти мора пак тука на форум да отварате тема за собиранки??
  А што е после интересно, појма немам:rolleyes:
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Кој со кого ќе се истркала! :igra
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: