1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Па боље е да кажат одма дека е за тркалкање работава, да знае човек што да облече:rofl
   
 2. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  82
  За чудење е работава, исто како некој што не сака да дојде на собиранка , да се интересира како поминале другите.
  Воопшто не ми е јасно.:mstickle
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ај па и ти каков си бил, ич не ти текнува..па да се најдам у моабет:kafeнекој трач;)
   
  На -alf- му/ѝ се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  И мене ме снема еден подолг период, а и периодов што иде најверојатно пак ќе ме снема :)
  Се уморив веќе :/
   
  На Mnogo Bitno и Prashina им се допаѓа ова.
 5. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Двајца без тројца ќе се соберете можда за сребрена средба :kafe
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Уште малку ќе добијам желба да ги поканам овие 4-5 луѓе кои постојано зборуваат за собиранки да дојдете кај мене и да дегустираме вина и пробуваме разни мезиња со истите :)
  Само да прекинете со овој муабет еднаш засекогаш.
  Видете се, дознајте дека немате ништо реално за што би разговарале повеќе од 15 мин и да завршите со тоа :)
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  биди добар, покани ме и мене:)
   
 8. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  82
  Август ќе бидам послободен, ако има можност може да организираме мала собиранка.
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Може да се организира зашто да не само што јас тек од Септемви ќе можам да ве дружам. Нема да сум тука цел Август.
   
  На malecka и -alf- им се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Sobiranka :)
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: