Собиранки.... (договарање - тука)

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
ќе си прочитаат тука и доколку сакаат нека пишат, дали тука, дали во пп кај некои чисто да знаеме отприлика колку сме и секако доколку имаат предлог за место време итн нека си кажат :)
Еве некој модератор нека одреди два датуми во месец ноември, ако некој не може на едниот нека дојде следниот :) за место полесно ќе биде.
 
  • Like
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ноември е далеку, мислам може и тогаш не е проблем, но ајде и месецов ако има слободни, еве нека биде следниот викенд. Центар бар, Конак, Белиер, кафичите на кеј кај ви одговара најмногу. Време нека биде 18-19 часот. Во случај да имате друг предлог пишете, со исклучок за месец ноември, пошто стварно е далеку, ќе заборавиме и на собиранкава и на форумот до тогаш, а кога ќе дојде ноември ќе се договориме тогаш за тој месец. :)
 
  • Like
Реакции: -alf- and Ananas

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com

-alf-

Староседелец
28 август 2015
314
126
1,053
88
Може следниов викенд, но како што вика @escape , би било пожелно да бидеме во поголем број членови.
Локација, било каде - одберете вие помладите. :)
 
  • Like
Реакции: Ananas and escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да не ве тагнувам сите по ред. :) Дали ви одговара да се собереме во сабота (19.10) во 19:00 часот во Белиер (позади универзална сала)?
 
  • Like
Реакции: Ananas