Собиранки.... (договарање - тука)

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Дечки ... очигледно дечки зашто како што гледам, само јас ќе сум единствена девојка на собиранката :D

Иаме проблем ... Њу Орлеанс е само за надвор седење ми се чини колку што памтам?
Ако идеме у Њу Орлеанс јас нема да дојдам, зашто собиранката ќе е надвор, а времево е ладничко и јас ќе се измрзнам, бидејќи морам да сум по прерамки, бикоз оф тетоважата на рамо сеуште ја мачкам со маст Пантексол, зашто сеуште ми е тазе и морам да ја мачкам :)
Да идеме во некоја затворена локација ... а времето ми е сеедно дали ќе е 19:30 или 20 ч., како ви одговара така :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Ghtalpo

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Јас доаѓам дефинитивно :)
А локација?
Кај ќе идеме и кај ќе се чекаме во 20 ч. ?

ПС: Гледам на претходната страна се спомнува фонтана Филип 2 ... ако е ладно времето јас ќе се измрзнам додека да стигнам до фонтаната, и потоа додека да се собереме и тргнеме накај Њу Орлеанс или друга локација.
Најбоље би било некоја локација затворена, и кај што ќе има одма паркинг во близина, зашто јас со кола идам, и таман од кола директива внатре ќе се пикнам, за да не мрзнам ... ццц сеа баш залади, барем уште малце да потраеше топлото време додека да ми заврши негата на тетоважата :D
 
Последна промена: