Собиранки.... (договарање - тука)

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
@Aristokrat хаха ајде бе воозбили се ,па казанџиска улица се викаше порано , ти брат изгледа не си знаел дека кога се вари компир требало и вода да се стави :) хахах
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,211
2,299
1,153
Skopje
www.facebook.com
Па како сакаш да се вика? Пилето ми пее рано на сабајле? :confused:
хахаха па подобро ќе е :D
дури и ова каде каде повеќе би личело :D

сериозно многу тапа имиња ставаат во последно време на кафичите, кафаните, гостилници итн
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
@Aristokrat хаха ајде бе воозбили се ,па казанџиска улица се викаше порано , ти брат изгледа не си знаел дека кога се вари компир требало и вода да се стави :) хахах
Много битно јас се извинувам и ќе бидам посериозен :(
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
епа Доки најверојатно кај Менада негде ,или може пред СВ.Димитрија ,сеедно ,а ти као ќе дојдеш Доки ? :)
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
И сеа кај одиме? Њу Орлеанс или на друго место?
Многу предлози, а ништо конкретно дефинирано.