Собиранки.... (договарање - тука)

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
епа Доки најверојатно кај Менада негде ,или може пред СВ.Димитрија ,сеедно ,а ти као ќе дојдеш Доки ? :)
Ќе слетам јас со вселенскиот брод или со некоја галија ке допловам ама кажете ми точна локација по можност со кординати ?


Њу Орлеанс остануе?
Јас би да се чекаме кај фонтаната на Филип II.
Саци дај одреди точна локација дека тебе познавам да можем да ве најдем бива или не?
 
  • Like
Реакции: Aleksis and Mnogo Bitno

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
732
798
1,103
Јас сакам @violetmoon да дојде, со оглед на тоа што она ја има отворено темата за Најтвиш, еден од омилените мои метал бендови ... сосема доволно за старт на ново познанство и дружба на собиранката ;)
Локацијата за да се собереме кај фонтаната Филип 2, е одлична, па потоа ќе продолжиме сите заедно до дестинацијата кај што ќе одлучиме :)
 
  • Like
Реакции: violetmoon and Saladin

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,656
5,732
1,153
Јас сакам @violetmoon да дојде, со оглед на тоа што она ја има отворено темата за Најтвиш, еден од омилените мои метал бендови ... сосема доволно за старт на ново познанство и дружба на собиранката ;)
Локацијата за да се собереме кај фонтаната Филип 2, е одлична, па потоа ќе продолжиме сите заедно до дестинацијата кај што ќе одлучиме :)
Во музиката дефинитивно ќе се најдеме,гледам и ти слушаш исти стил така да мило ќе ми биде да те запознаам и тебе а и останатите кои еве скоро три години ги читам тука.:) Пошто ми се поклопува терминов со уште еден настан на кој мора да се појавам во петок ќе ви кажам дали ќе успеам да дојдам.:)
 
  • Like
Реакции: Beauty&Beast

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
Како е планот за утре ?
Кој ќе доаѓа нека каже да се знае колку луѓе ќе бидеме !?
Е сега кажете и кое време највеќе би ви одговарало па да се склопиме ...

@Saladin @Aristokrat @alba @violetmoon @Beauty&Beast @Aleksis @MacedonishQueen и други кој може ги заборавив ?!
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Како е планот за утре ?
Кој ќе доаѓа нека каже да се знае колку луѓе ќе бидеме !?
Е сега кажете и кое време највеќе би ви одговарало па да се склопиме ...

@Saladin @Aristokrat @alba @violetmoon @Beauty&Beast @Aleksis @MacedonishQueen и други кој може ги заборавив ?!
Јас. Кај ќе се најдеме сеа .. се реши ?