Собиранки.... (договарање - тука)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас ќе видам со обврскиве како стојам, ако е попладне повеќе би ми одговарало.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Дајте нешто по конкретно ,ако има желба за собир некој да се организира каде што како ?!
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Еве и јас како нова членка, сакам да ви се придружам и да ве запознаам, фино ми делува форумчево ... па јас како што сум секогаш расположена за запознавање на нови луѓе и проширување на нови познанства, ќе ви се приклучам дефинитивно ;)

Само дајте поконкретни предлози за локација на која што би се собрале, и датумче нешто да се дефинира, вака некако како да виси во ваздух собиранката, ништо поконкретно не е предложено и дефинирано.
Јас би предложила датум и локација, али сепак ќе оставам тоа на постарите членови да го направат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden and Saladin

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Ми одговара било кое време,доколку биде дадена информација два-три дена предходно, да се организирам.
За местото, нека одберат помладите! :kafe
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ми одговара било кое време,доколку биде дадена информација два-три дена предходно, да се организирам.
За местото, нека одберат помладите! :kafe
Ако дојдеш Ти и Абрахас, сакам да дојдам и јас.
Се надевам дека сега нема да се разбегаат сите!??:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Ако дојдеш Ти и Абрахас, сакам да дојдам и јас.
Се надевам дека сега нема да се разбегаат сите!??:(
Секој е добредојден,па дури @Abraxas и ти.Се собираме да се запознаеме и испиеме по едно-две пива.И покрај тоа што со некој имаме спротивни ставови,не значи дека не треба да се видиме и запознаеме,доколку има желба за тоа.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Пример петок после 6? Може и 6, може и 7 и 8... Онака дадов предлог бидејќи гледам нема ништо конкретно : )
Подобро би било да се изјаснат оние кој ќе дојдат од други градови ,бидејќи се ограничени со превоз.
Да дадат тие предлог,па после ние кој сме од Ск. да го организираме нашето време според нивното.
За место,не е страшно може било каде.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno