Собиранки.... (договарање - тука)

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Би сакала да запознаам некои ликови од форумов кои со години ги читам и за кои сум сигурна дека се такви какви се и во реалноста. Кога со години ги пратиш знаеш од прилика какви размисли имаат.Е тие би си ги задржала како пријатели за навек.Не би напоменувала посебни имиња.Пошто не сум често во Мк би можела да пишам спонтано кога ќе сум таму па да се најдеме некаде.
Ама тоа коа ќе дојде време.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
Би сакала да запознаам некои ликови од форумов кои со години ги читам и за кои сум сигурна дека се такви какви се и во реалноста. Кога со години ги пратиш знаеш од прилика какви размисли имаат.Е тие би си ги задржала како пријатели за навек.Не би напоменувала посебни имиња.Пошто не сум често во Мк би можела да пишам спонтано кога ќе сум таму па да се најдеме некаде.
Ама тоа коа ќе дојде време.
Јас би сакала тебе да те видам, а и ти должам подарок, би сакала кога ке си тука да се раздолжиме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec, Lena and Ghtalpo

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Јас би сакала тебе да те видам, а и ти должам подарок, би сакала кога ке си тука да се раздолжиме :)
Ништо не ми должиш,а дека ќе се видиме во тоа сум сигурна и баш ме радува таа средба : ))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Makedonec

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Ејјј новости новости @existence ..... што се случувало на форумов додека ме немашеее, ајт со среќа.
Патем, да за собиранка сум секогаш, само да ми одговара времето :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Петок и недела сум во Скопје ако има собиранка пишете дотогаш, расположен сум за запознавање со сите, но @Outrider има предност, ако сака че му појдам и Битола. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Outrider

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Петок и недела сум во Скопје ако има собиранка пишете дотогаш, расположен сум за запознавање со сите, но @Outrider има предност, ако сака че му појдам и Битола. :D
А како тоа петок и недела, а сабота? Ако сме сериозни би можеле да се собереме тие што сме во можност :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Петок и недела сум во Скопје ако има собиранка пишете дотогаш, расположен сум за запознавање со сите, но @Outrider има предност, ако сака че му појдам и Битола. :D

И јас треба да бидам скопје ама не знам точно кога пошто не зависи од мене, кога ќе ме известат за датум ќе пишам тука па здравје (во секој случај ќе биде во работен ден)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler