Собиранки.... (договарање - тука)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Е па вака.... Во неколку наврати со некои тукашни членови имавме желба да се собереме, но некако кој со обврски кој по одмори, не се можеше да се постигне еден вид на оптимум, така да сега при крајот на самото лето верувам сите се имаме добрано во матичната земја. Со една членка пред малку ја разврзавме идејава и сфативме дека оптимално време за собирот би било преку недела, бидејќи овој викенд е празник, а секој празник е одличен за некое кратко патешествие, така да ретко кому би му одговарало баш во тоа време (зборам квантитативно). Значи ме интересира како ви се допаѓа идејата на собир во среда или четврток во вечерните часови (20-21)? Би ми било мене посебно драго и некои кои никогаш не присуствувале, ако би можеле, да дојдат. Значи бујрумте, има време и да испланирате, и да прочитате тука на темава.
 
  • Like
Реакции: Марија and Хоуп*

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Ха, ми се допаѓа. Мене искрено четврток ми одговара повеќе, затоа што тогаш сум слободна. Или пак петок. Или среда преку ден. Или... Или...
Ама ми се доаѓа многу, да си знаете.
 
  • Like
Реакции: Saladin and Марија

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Има : ) aма неам превоз за назад у касни саати
Ке чекам некоју наредну есенску дневну собиранку, на салатицу у дебар маало, чашку муабет и осмех на лицу,тмн до 9 да завршиф марифети и да си фаќам бусче за дома.Овај прва собиранка од овуј сезону не ми одговара, нажалост
убао да си пројдетееее : )))
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Ајде стара гарда Rêveur Aristokrat мајмунче доларче (да си смениш име за да можам да те означувам и тебе во постови :Р), Solstice и секој друг со желба и можност кажувајте време, место, датум.. ?
slb_bobo знаел да изненади понекогаш ? : )
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Ајде стара гарда Rêveur Aristokrat мајмунче доларче (да си смениш име за да можам да те означувам и тебе во постови :Р), Solstice и секој друг со желба и можност кажувајте време, место, датум.. ?
slb_bobo знаел да изненади понекогаш ? : )
|o$y(|-|0$0(|@l :biggrin

Дее го направи верглачки шегрт. :patos