Сите наоколу се мажат/женат, а вие...

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Уф.. Со оглед на тоа дека сум од „постарите“ околу мене само свадби и бебиња гледам. :D Ама истотака и разводи.
Мислам дека сега најголема причина за свадбиве е бременост. Па скоро сите свадби последнава година беа со невести во 5-6ти месец. Случајност?!:rolleyes
Ме фаќа паника тоа што не можам убава работа да си најдам, а за ова ич не се секирам. Кога тогаш ќе бидне, ама сигурно пред 30ка нема да бидне. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Мене и ме фаќа малку , пошо времето си врви ,могу пропуштени шанси ,бирај све овој нечини ,оној нечини , ал многу касно сватив дека секој човек е со мани нема Принцеви ,ниту пак господин Совршен , кај и да уште малку имам рок се надевам дека оваа година ќе најдам Добар Дечко ,најважно од се да има респект спрема мене , а другото све само ќе си дојде .Али доста сум имала примери девојки кои многу рано стапија во брак ,па родија деца и по неколку години сватија дека направиле грешка и нема враќање назад или повеќето се веќе пропаднати бракови ,па децата ја плаќаат цената , затоа не брзајте , бидете си свој човек ,за секој постои некој ,ниту еден не е осуден да биде сам ,затоашто животот настанал од двајца ;)
 

The Countess

Полноправен Член
15 февруари 2012
43
53
18
Elean Donan Castle
Нека се редат, и камо сите склопени бракови да имаат светла иднина.
... младоженците, јес да 20-21-22 години се малце наивни и рани за влез во брак... но ајде, тоа се полнолетни и зрели личности на кои неможеме да им судиме за одлуките.
Што се однесува за постапките на денешните деца/адолесценти кои брзо растат... незнам дали им е место во темава. :D
Инаку... каква параноја, па ја за пред брак имам милион други мали/големи цели зацртано, а и ако го најдам некој што покрај чија што страна сакам да останам, нема да ми бидат потребни никакви папири и свадби свечености за да бидам среќна со него, едноставно не сакам да брзам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Па не се сите. Во мојата околина имам само една познаничка која се омажи на 20 затоа што остана трудна. Другите блиски се трезвени за ова прашање, особено од материјален аспект, па затоа немаат брак пред 25 години, ниту планираат да го имаат.