1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Серии - Општи дискусии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ice_Man, 17 февруари 2012.

 1. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  сексот и градот изгледав 2 сезони ,али досадна ми стана ,,се едно исто
   
 2. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Моментално гледам Fringe малце ја подзаебаа четвртава сезона али се оправа сеа, Alcatraz e интересна се додека не дојде моментот кога ќе прерасне во веќе видено клише. А секако Game Of Thrones едвај ја чекам да почне втората сезона... The Walking Dead e интересна серија (сега прават некоја пауза), за љубители на пост-апокалиптични серии ова е прилично интересно. Од комедииве сега ја почнувам Curb Your Enthusiasm
   
 3. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  House M.D според мене најдобар до сега;CSI,може да се каже сите иако Miami ми е омилен;Grey's anatomy;Prison break.
   
  На Дејмон и Emily023 им се допаѓа ова.
 4. Emily023

  Emily023 Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  113
  еееј јас од сите серии ја заборавив цси:мајами не ми се верува...фала шо ме потсетии :)
   
 5. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Од кај да почнам не знам.
  Многу гледам амерички серии. Овие турски, српски, кинески, индиски не, ама упатена сум во нив од фејсбук, по форуми не ни ги отварам тие теми.

  Ај ќе ги набројам само тие што уште се снимаат. Ако ги пишувам и тие што се завршени постот една страна ќе ми фати.

  House, Pretty Little Liars, Gossip Girl, 2 Broke girls, How I met your mother, Californication, Big Bang Theory, Vampire Diaries, Grey's Anatomy, 90210, Desperate Housewives, Revenge, Once Upon a time, Game of Thrones, The Walking Dead, Supernatural, Sherlock(od BBC), True Blood.. толку ми текнуваат досега. :)

  Значи некој ден ми се фаќа по две епизоди да имам за следење, али некои излегуваат во лето, прават паузи и сл. па секој ден по една епизода. :)
   
  На InnaLaurie, Emily023 и Blondie им се допаѓа ова.
 6. Би Џеј

  Би Џеј Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  8
  Alcatraz, нова серија, има само 6 епизоди излезено до сеа. Добра е, малку ме потсеќа на Lost
   
 7. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
 8. митее!

  митее! Полноправен Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  20
  ако некој прате Dog Whisperer на NationalGeographic во колко часот ја даваат и кога ??
  мислам дека е денес, секој петок од 20:30..

  знае некој ?
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Од 21:00 до 22:00 ја пишува :)
   
  На митее! му/ѝ се допаѓа ова.
 10. митее!

  митее! Полноправен Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  20
  Благодарам, јас уше сеа ке пуштам па ке видиме..

  фала уште еднаш ;)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: