1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Седа коса

Дискусија во форумот 'Коса' започната од melpomena, 28 март 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  :)
  Кај што си во право, во право си. Не можам да речам не :) Си имаме комплексни полиња, како девојките со ситни гради, големи бутови, целулит и слично :)
  А инаку никогаш не сум го гледал тоа мое зезање за убавината како начин на тешење, но...
  Можеби е и некој скриен страв. Којзнае :)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
 3. Kalino.Mome

  Kalino.Mome Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 декември 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  78
  Јас сум горда сопственичка на едно бело влакно и си го сакам. Нема шанси да го исечам. (shake) А машки со седа коса не ме привлекуваат баш.
   
 4. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Има некои такви се од раѓање седи на коса ..и баш се слатки :biggrin
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ShadowFienD

  ShadowFienD Нов член

  Зачленет на:
  1 јануари 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  9
  Како Али морнарот од бурни времиња:)
   
 6. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  Нот мај тајп , ме потсејча на татко ми , појче ми асоцира на татко ...

  Јас ко че ми обели косата , че си ја напрам плава .
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Сексиии...:sram
   
 8. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Пред некој ден се расправавме на работа со колегите кое се жалеа дека не е праведно,жените да можат да се фарбаат а мажите не....Реакцијата беше од страна на присутните од женскот пол :patos, одма ги замисливме со кеси на глава како стојат половина час:patos.Фарбани коси кај мажи не сакаат жените, со фарбањето некако им паѓа мажественоста,личат на педерчиња:patosПрав маж и со седа коса па и ќелав може да си биде, нема потреба за шминка а жената нека менува бои како папагал колку сака и се може:p
   
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Драга моја... вистинскиот маж се познава по многу други „сигнали“ фарбањето на косата не е релевантен фактор...
  Исто како што и жената која се фарба не мора да значи дека е женствена, убава, „жена во вистинска смисла на зборот“, се исфарбала не ја измила косата 7 дена, веќе се залепила за неа... и ете ти, непривлечност.
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Не велам дека не си во право но појак сигнал од фарбана коса кај маж нема, тој е првиот и многу битниот за понатамошниот тек на желбата за откривање на другите релевантни ф-ри, барем кај мене е така, видам ли фарбана коса одма ми паѓа системот.
   

Сподели: