Седа коса

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Седавоста ќе ја дочека секој.
Нормален природен процес е, иако дали поради стресно време, налудничав и нездрав начин на живот се почесто запознавам дечки на моја возраст со почетоци на пробелување на косата.
Искрено, не сум седнала да размислувам дали ми се симпатични таквите мажи или не, можеби затоа што е некако смешно да размислувам воопшто на таа тема??
Ко да косата ги одредува нечии квалитети.:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Епа сите имаме различни критериуми за квалитет
Ете јас се затекнав како по некоја случајност можеби,ми се допагаат машки со седа коса.Квалиет или не....мажи не плашете се,привлечни сте и како такви
images (2).jpgimages (4).jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *V******, Bibi@ and JaMi

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Паааа.... никогаш не сум размислувал дали се плашам од тоа да не ми побеле косата... ама и кога ќе ми(рано ми е уште немам ни едно бело влакно) нема зошто да се срамам или плашам... Природна работа :)
И згора на се... Ма убав сум јас со секаква коса :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Паааа.... никогаш не сум размислувал дали се плашам од тоа да не ми побеле косата... ама и кога ќе ми(рано ми е уште немам ни едно бело влакно) нема зошто да се срамам или плашам... Природна работа :)
И згора на се... Ма убав сум јас со секаква коса :)
Белите влакна не бират возраст.
Сум приметила дека почнуваат да се појавуваат и пред 20годишна возраст.
Со оваа извештачена храна што ја консумираме,не е чудно да после десетина години почнат да се појавуваат и на десет годишна возраст.
Порано созревање,порано стареење,нели :)
Нема ни зошто да се срамиме,а и има лек и за тоа.
Хидроген,боја за коса,и завршена работа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Белите влакна не бират возраст.
Сум приметила дека почнуваат да се појавуваат и пред 20годишна возраст.
Со оваа извештачена храна што ја консумираме,не е чудно да после десетина години почнат да се појавуваат и на десет годишна возраст.
Порано созревање,порано стареење,нели :)
Нема ни зошто да се срамиме,а и има лек и за тоа.
Хидроген,боја за коса,и завршена работа :D
Абе јас се тешам дека ми е рано зошто имам 30 години а уште немам бело влакно... Дај боже таков да си терам :)
А кога ќе имам седа коса...фарба и слична работа на мене не ставам... Реков... Убав ќе си бидам секако :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Абе јас се тешам дека ми е рано зошто имам 30 години а уште немам бело влакно... Дај боже таков да си терам :)
А кога ќе имам седа коса...фарба и слична работа на мене не ставам... Реков... Убав ќе си бидам секако :)
Ако не се "плашиш" како што кажуваш,нема ни зошто да се тешиш :p.
Штом ти е до толку сеедно нема причина за тешење.
Опушти се.
Кој маж признал за овој "страв".
Ајде за жените е полесно и неприметно,но и тие си имаат одредени комплексни полиња (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *V******