Сатанизам

Svetiot Duh

Активен Член
15 август 2015
80
120
43
127.0.0.1
Ѓаоло очигледно е зафатен со орање и копање пошто гледам темава две години нема ниту еден пост. Што се случува во веселиот свет на шејтанизмот, дали сеуште ровари низ преспанските полиња и малешевските планини?
Да го фаќам тој Ѓаоло за врат оти имам 10 декари за копање :rofl
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/1560714/The-Devil-worshippers-of-Iraq.html

Последно време се пронесе глас за злосторствата кои извесна `етничка` група ги трпи од страна на ИД и остали манијаци во Ирак и Сирија.
Она што им смета на исламистите е дека Језидите веруваат во ѓаоло и постои можност дека се работи за најстарата посточека религија во светот, а тоа би била некоја форма на сатанизам :frantic
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Дали знаете за сангејзерите, соларна јога, гледање во сонце....дали е тоа сатанизам или само јога??
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Како може ЈОГА да биде сатанизам бре :patos:patos
За гледање во сонце не знам ама зверење по месечина сигурно е шејтанска работа...
 
  • Like
Реакции: Abraxas

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
40
www.oto-mk.net
Дали знаете за сангејзерите, соларна јога, гледање во сонце....дали е тоа сатанизам или само јога??
Зависи кого ќе прашаш. За православните и католицизмот е сатанизам, за протестантите и православието е сатанизам.
Луѓето својата ограниченост и страв од она што не го разбираат, го дефинирале и сеуште го дефиннираат како зло и сатана. За време на инквизицијата Џордано Бруно на пример бил "сатанист" затоа што тврдел дека земјата се врти околу сонцето.
Колку е поограничен еден човек, толку повеќе нешта ќе ги гледа како сатанизам.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Како може ЈОГА да биде сатанизам бре :patos:patos
За гледање во сонце не знам ама зверење по месечина сигурно е шејтанска работа...
Арно де мајката, се отепа од смеење...па само си прашав оти ме мрзеше да гуглам а и да читам.
Наводно тие сангејзери се лекувале од сонцето, имале точно временски одредено кога и колку минути да гледаат пред изгрејсонце и по заоѓањето..за нив сонцето не е штетно ама затоа кремите што ги уптребуваме со заштитен фактор биле канцерогени т.с. отровот од кремата преку кожата влегувала во крвта и така не труела сатаната! Значи ова го имам слушнато и сакав некој што има информација да ми каже, ништо друго.:p
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Дали знаете за сангејзерите, соларна јога, гледање во сонце....дали е тоа сатанизам или само јога??
Јас сум сангејзер... нема никаква врска со сатанизам или со било која друга (не)религија.
 
  • Like
Реакции: Saladin

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Јас сум сангејзер... нема никаква врска со сатанизам или со било која друга (не)религија.
Изгледа јас Америка допрва ја откривам:sram предмалку и на кајгана форумот најдов тема за таа соларна јога што ја нарекуваат....можеби навистина лекува, не е на одмет и да се проба:^)