1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сара Мејс (Sarah Mace)

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Makedonec, 6 февруари 2015.

 1. -•Lil Lamb•-

  -•Lil Lamb•- Баниран

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  48
  Интересен тип на човек е Сара Маче. Не знам последно каде сум чула, али разбрав дека и некој филм ќе извади плус +18 ќе биде.
   
 2. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Мене не ми се допаѓа воопшто...
  Убаво кажа еден член погоре...девојкава глуми лудило...
  Можеби изгледа добро, симпатична е, згодна...ама по мој вкус е вештачка...
  Стилот е специфичен (и во пеењето и во облеката), ама сметам дека е таков за да остави впечаток и да биде уникатна, а дека тоа е таа и дека така се доживува себеси...
  Премногу исфорсирано и извештачено...
   
  На malo, Mameha, Давор и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Да ми е жива и здрава форумџиката над мене, сѐ си кажала.
  Девојката има насмевка да ти се качи притисокот 210 со 90, ногата ѝ е да си лапнеш апче за срцето, глас ... можеби има, не викам не, ама да слушам „Врне Врне“ по цел ден... ќе треба да ми давате седативи да се смирувам.
  Имаш право, овој период естрадата ни е во молк...и само таа подизлегува со некое песниче, овој Влатко Лозаноски, и таа ко смајли што е во лицето, Лоба, ама џабе е, да ги ставиш на кантар...сите еднакво вредат - нула.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Песната у воведот е од пред пола година, а јас тек сега прв пат слушам и за песната и за типкава. Сега ја ислушав и таа Врне, врне што ја спомињате и повеќе ми се допаѓа од таа Намбареја чисто ради добрата инструменталка, има онака фанки џез вајб. Ко појава не ми е ништо посебно, а за гласот не можам да кажам додека не ја слушнам во живо, но ми делува дека има доста добар глас, баш така и одговара за џез музиче.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Мене не ми се бендисва нејзиното пеење, толку
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  NAJ JAKA MOMENTALNO VO MK VO SEKOJ POGLED ;) P O Z D R A V !!!
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не е нешто на кое би обрнал многу внимание, ама не е па ни ептен за никаде. Ако сака да пее џезови тогаш она што го прави не наликува на ништо. Од друга страна па има една песна со едни дечаци од Србија која ми дава надеж дека Сара може да направи некои добри фјужн џезој. Можда и оваа песна ќе и` остане единствено вакво нешто, ама видно се разликува од тие шабилаби бамбуреа каравуми паратарапеу глупостарии.

  Песмата:
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Не ми се допаѓа ништо кај неа. Ама баш ништо. :nah
   
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Иритирачки и одбивен глас има,глупави песни без врска.Ништо не ми се допаѓа кај неа.Мое мислење.
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Ново од Сара Мејс
   

Сподели: