Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Ништо тебе не ти е јасно, и никад нема ни да ти биде ... или можеби еден ден ќе ти стане се' јасно, кога ќе сфатиш што пропушти, и кога ќе сфатиш колку можевме да бидеме совршени, ако ти беше малце поинаков, ако дадеше се' од себе, а не даде.
Иако велиш дека даде се' од себе, знам дека не даде, затоа и не ми беше доволно, затоа што длабоко во себе ти беше страв целосно да се препуштиш, за да не бидеш повторно повреден, признај си.
Ти си тој што треба да си го победи егото, ти прв да си го победеше, се' - буквално се' ќе беше поинаку ...
Криво ми е што не ми даде шанса да се покажам во вистинското мое светло, што не ми даде шанса да ја видиш сета моја љубов, и се' што имам да ти дадев само на тебе, тоа го сакав, ама ти мораше да си ладен, и да не ми дадеш фидбек.
Ама така требало да биде, што повеќе да кажам.

Оваа шпанска серија конечно финишираше, и конечно е крај.
Со среќа, искрено ти посакувам се' најдобро во животот.
Збогум со нашата песна ...

 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Разбирам..се ми е јасно.
Разбирам зошто сакаше да ме заштитиш од твоето минато.
Разбрав и дека си си забранил себе си да бидеш среќен..
Разбирам и дека немам друг избор..мора да те пуштам да одиш,немаш ни ти избор.
Сега кога се најдовме.Некаде на половина пат.Измеѓу.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Сеуште сум κо маѓепсана..
Сеуште живеам во тоа магично утρо..
Утρо κое ми пушти зρаκ да го милува моето лице заедно со твојата ρаκа..
Миρно, нежно, невино.. утρо мило κаκо бебе малечκо..
Тоа не се опишува.. Тоа се чувствува, нема κρај..
Сега виκаш κога ќе си пρелегниме паκ..
Κога саκаш! Можам пиленце сеκој ден.. ама и тоа не е тоа. Ρано е.
Сеκоја наρедба пρилиκа до маκсимум ќе ја κоρистам..
И сеκое ново ρазбудено утρо поκρај тебе ќе биде мое пρво утρо..
Ниκогаш доста.
Чувството деκа си во пρегρатκа κоја нуди живот, љубов, надеж, ρадост..
Ќе земам по малκу нема да бидам лаκома. . Ќе тρошам по малκу зошто не саκам сето тоа да го нема. Саκам читав живот тоа да е само мое!
Мое.. саκано, дете будало најмило
<3
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and antonio

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Да се смееш на нечии чувства, не да се смееш, да се исмеваш е исто толку безосетно како ја да те погледнам и да ти речам кај ти се цицките и да зјапам у нив и да ти речам ги остаи у другата блуза и да почнам да се смеам како штракнат. Штета што не сум толкаво сељачиште
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Сакам кога не ме изненадуваш со порака. Така уште повеќе мислам на тебе.
Сакам кога ми кажуваш дека ме посакуваш баш кога очекувам да кажеш. Така знам дека сме на иста фрекфенција.
Сакам кога не ме разбудуваш наутро со кафе, туку ме оставаш да се изнаспијам и не ти е гајле дали ќе задоцнам на работа.
Сакам кога ќе ми најдеш некоја маана на косата или облеката. Барем не ми правиш лице.
Сакам кога ќе ми забележиш дека кафето не знам никогаш да ти го погодам, а јас во најголемата мрза сум „скокнала“ да ти сварам. Така знам наредниот пат да не се штрекам толку.
Сакам кога ќе одбереш да одиш во кладилница наместо со мене во кафич. Така ме оставаш да си одберам подобро друштво за пијанка.
Сакам кога не ти се оди во кино со мене ако мислиш дека филмот ќе биде здодевен. Така знам дека нема да ми го расипеш и нема да морам да те слушам како кукаш што си се нафатил да го гледаш заради мене.
Сакам кога не ми помагаш во работните обврски затоа што мораш. Така не ти должам да ти вратам.
Сакам кога не правиш работи само заради мене. Така нема кој да ми пререкува.
Сакам кога со секоја твоја непредвилива глупост учам нешто за себе.