Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Знам дека ме мразиш, но тоа е најдобар начин за тебе да полеташ од тлото на кое двајцата стоиме, мене сеедно ми е каква ќе те видам.
 
Последна промена:

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Раката можеш да ја пружиш секому , но срцето некому !!

Сакам да ти кажам дека никогаш во животот, која и да си каква и да си нема да ти буричкам во мобилниот телефонот ,а тоа не значи дека нема да ти буричкам во срцето и душата!!

Ова е лично мое ;)
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and diva orhideja

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Јас те пуштив, од сабајлево ти ги дадов крилјата да полеташ ...
Пушти ме и ти мене, и јас да полетам во далечината ... through oblivion ...
Тешко ми е, но така е најдобро, ти ги кажав отворено сите причини за мојата одлука, а сега ... fly free my dark angel :)
Ти благодарам за се' ...

On cold wings she's coming
You better keep moving ...

 

Aria

Староседелец
19 февруари 2012
8
14
1,003
Следниот пат ако ми понудиш да останам преку ноќ - нема да размислам два пати ..
Следниот пат ако ми ми речеш да ги соблечам фармерките - у очи ќе те гледам дур ги соблекувам..
Мило ми е што ме оставаш полека да го истражувам твојот свет и имаш трпение. Мило ми е што можеш по поглед да познаеш каде ми е границата.
Мислам дека твојата насмевка дур лежиш до мене и ме гледаш како се мачам ми е најубава кај тебе. Различна од другите насмевки.
Чудни и интересни работи ми се случуваат со тебе и ми е многу интересно.
:frantic
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Nit te volim nit te drugom dajem..
Го слушнав ова и се подзамислив..
Влегов длабоκо во оваа поговоρκа. Κолκу во оваа ρеченица има љубов или омρаза... Κога го κажувам ова и дали исκρено го κажувам.. Аххх..
Многу ρазмислував љубов, многу ме загρижува ситуацијава.
Не саκам и нема да те дадам на дρуга, ниκогаш.. Оваа монотона ситуација κе ја пρоменам, се κе пρоменам.. Κе се потρудам да не ја слушнеш оваа ρеченица.. Κе тρчам по тој вжаρен пат.. Κе тρчам боса.. Κе пуκнат меуρите, κе пρеболат ρаните и паκ ти κе бидеш оној κој беше неκогаш.. Оној κој знаеше да ме насмее и κога животот ми беше на κонец меѓу ρазумот и лудилото.. Во тоа вρеме беше поκρај мене.. И знам деκа сеκогаш κе си. Κе ти дозволам мило, еден ден паκ ти κе влезеш во оваа душа, паκ κе го видиш она што со сјајни очи го гледаше. Она на κое му се восхитуваше.. Она за κое се боρеше... Мојата "сила'' те оттρгна од мене, знам..
Те чувствувам сеуште.. И додеκа ова го пишувам тρепеρам.. Целата сијам.. Ме облева и сρеќа и тага..
Κе те вρатам паκ душо моја.. Паκ κе те вρатам онаκа κаκо што беше κога тој ден те одбив, κе се боρам паκ да го вρатам а да го забоρавам тој поглед κој во сеκунд се тρгна од мојата душа..
Κе ја отвоρам вρатата..
Тρпение спасение!
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Doreah

Староседелец
14 јули 2013
16
42
1,013
Епа значи нема, инатот никогаш нема да ми дозволи да признаам дека ми фалиш и дека би сакала да пробаме уште еднаш. Едвај самата себеси се натерав да си признаам, камоли пред некој друг да го изговорам тоа. А секогаш кога гледам како завршуваат туѓи приказни, јас помислувам на нашата. Во последно време се почесто се фаќам себеси како мислам на тебе, како се прашувам дали постои макар и најмала шанса повторно да те имам... иако однапред го знам одговорот. Со секој изминат ден ми стануваш се подалечен. Со секој изминат ден се повеќе сфаќам дека згрешив. Ти за мене стануваш болка. Јас за тебе - странец. Ќе излажам ако речам дека не можам без тебе. Можам, и без тебе и без било кој. Среќна сум и сама. Ама ме убива помислата дека можеби, само можеби, ќе бев посреќна со тебе покрај себе. Ми рече дека јас побрзо преболувам отколку ти. Кога само би знаел како ми е последниве неколку дена. А искрено, и самата мислев дека сум на добар пат да те преболам. Зошто по ѓаволите дури сега почнува толку да боли?