Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Никогаш нема да ти признаам дека те сакам како што не се пронајдов во овој свет низ кој лутам сам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
830
1,402
1,103
Судено ми е да љубам без да прашувам, да лутам по хаосот на животов сама наоѓајќи одговори, и не прашувај како сум, не сакам да лажам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and İncognito

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,340
3,031
1,133
Ne gi sakas moite zborovi, ni poraki , ni razmisli, ni spodeluvanja. Ke ja otvaram ustata ko riba i bez glas , ke onemam. Ti znaes deka mozam i da molcham i da nemeam.Podobro ti e ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Твојте зборови што ги рониш од судбината, прават ко никогаш да не сум имал мои, ко утрово да се роди срцево, за прв пат во ноќва да проговори.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
830
1,402
1,103
Ко ѕвезда лутав на небото, а на земјата секогаш мрак. Лутав и не знаев што сакам да бидам...додека не те сретнав тебе. Сега знам...сакам да бидам твоја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Јасно ми е, јасен ми е муабетот.
"Те сакам највеќе, ти си ми најбитен, ама ја не сум спремна за врска."
У превод: Here's something you can cling to while I try my luck with other guys. After all, you love me so I can get back to you anytime I want.
Се надевам дека ќе биде касно кога ќе ти дојде паметот. Само да го најдам начинот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina