Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Заљубен сум во тебе и ме заболе ако поради тоа некогаш ме боли, знаеш јас знам да бидам и среќен кога сум пијан до смрт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Добредојде во мојот свет, сега сме оддалечени со само едно отчукување на срцето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Постојано во тебе гледам
и ако си за мене невидлива.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Веќе не знам дали сме поврзани или сраснати еден со друг(shake)(nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Така е добро ова чувство во телово кое се прелива во светлината на уличните канделабри и мирисот на твојата коса, ми се чини ноќта го сокрива секое мое повторно вљубување во тебе со првата ѕвезда на небото, како да е тоа бескрајна игра на срцево и твојата последна капка крв која тече низ него.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Сеуште трагам по зборовите кои не си ги слушнал до сега. Ти не си обичен, заслужуваш многу повеќе од стих, многу повеќе од песна. И да соберам на куп се што досега сум кажала пак не ќе можам да го објаснам тоа што го чувствувам, тоа што го заслужуваш. Кога станува збор за тебе, секогаш останувам недоречена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Patot do tebe e chekorenje bosa po srchi. No ne boli toa, boli nemirot na osamenoto srce koe kopnee po tebe.
Sekoe budenje e vozdishka po tebe, sekoe zaspivanje e izdishuvanje na denot so kopnez. Ne te baram jas, na dushava i trebas, taa te bara. Ne me izmoruvaat nitu godinite nitu vremeto za da ne te posakam. Ponekogash e do neprebol, ponekogash e do pukanje po shevovi . Kako da go smiram zivotot so zivot bez tebe? Pokazi mi, nauci me, daj mi patokaz. I posle site usponi i padovi, posle godini , ostanuva delot od mene koj te bara vo nokta i vo denot , vo sekoj agol, vo delche od neboto, vo sekoj zvuk...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki, Achernar and Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Ме допре,
те допрев.
Осеќаш ли?
Заживеа во срцево.
Ја осеќам топлината на твојата душа.
А ти мојата?
Јас во тебе,
ти во мене...
Едно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar