Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Јас морав да ги истечам од себе за да се напијам од твојот извор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
830
1,402
1,103
Копнежот не е болка, ниту тага, ниту страв, можеби мал немир, во душава свемир. Роден помеѓу небото и земјата, копнежот има име.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and İncognito

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Овде кај што седам под чадорот ми удираат сончевите зраци во градиве, топлат, не знам зошто ги чувствувам како да се твоите прсти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
830
1,402
1,103
Не знаев што е вечност...и тогаш... се изгубив во твоите очи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,531
3,811
1,153
Му даде силно светнат ден на овој мрачен свет без душа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
830
1,402
1,103
Моја си светлост и мое прибежиште, тивок звук во тишината, мое јаве и мој сон, се си ми, ти благодарам што постоиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and İncognito

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,340
3,031
1,133
Dali ljubovta e hrabrost koja ke ja pokazes pred svetot fateni za raka, ispraveni pred site osudi i predviduvanja, podadeni kompletno eden na drug i eden kon drug vo vek i vjekovi ?
Dali e pak ljubov skrieni kako crkovni gluvci, delejki troshki zborovi, prezivuvajki sitni casovi molkum i kako davenici za parche slamka teshejki se deka ljubite?
A sto e ljubov? Ednokratna vecera ili povekekratna igra na zborovi vo koi ja gledas sushtinata na postoenjeto a toa postoenje te gazi i bledee?
No podobro se zivee iluzijata na ljubov odkolku vistinskata ljubov zasto covekot za iluzii ima poveke vreme i hrabrost odkolku za vistinskite i sushtinski raboti.
 
Последна промена: