Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Дали се менуваш.. Мислам дека си подобар и од тоа што беше на почетокот ама нема да се залетам.. Сепак има еден црв што ме јаде, дали ќе бидеш ваков и понатака..
Времето ќе покаже.
Биди мил и понатака.. те обожавам!
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Vo zivotov mnogu cesto go vkluvuvas kopceto ignore. No jas mozam da pominam se. Nemam sili za nikogo da se boram. Toa sto sekogas si bil i ke ostanes no na bezbedna dalecina. Ke bides samo son na edna sonuvalka koj ke go sonuva i ke bide srekna. Ignoriranje e samo beztezinska sostojba na tvojot um.Bidi najsreken i neka srceto tvoe te vodi. Nekogas ke me sonuvas nasmeana i da ne sakas .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Achernar and Lizbeth

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Ljubov, prijatelstvo, roditelstvo, sestrinstvo, bogosluzba, disenje, uriniranje , fecesiranje, aj stavi gi na ignoriranje.
A , se drugo mozes da ignorirash. Epa milo vidi kaj si, kaj sum i ignoriraj.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth, Lena and Achernar

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Peplosuvash se sto ke dopresh. I nahrani se od ljubov nekogash pred da zaspiesh zasekogash. Samo ne gi valkaj zborovite, tie treba da se cisti i pocisti od nashite tela, od nashiot um i od nasheto sekojdnevie. Ke ja prodadam dushava na gjavolot ako treba i teloto , no pak svetla ke e i ke te saka. No beskorisna ke ti e.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Можеби си само сон кој сакам да го сонувам,
често толку често,
секоја вечер пред да заспијам.
Знаеш,еден од оние што се сонуваат со отворени очи.
Можеби си сонот пред сонот.
Нешто као слатка лага,
бегство од реалноста,
режирано филмче на крајот на денот.
Летање во облаци,
онака за промена.
Нешто што ме тера да се насмеам,
прави да ми е топло околу срцето.
Само сон,кој не сакам да го живеам.
Чинам се плашам дека ќе ми се скрши на парчиња ако го остварам,па повторно ќе тргнам по потрага по друг сон.
Ме знаеш.. Нон стоп заљубена.
Најчесто во соништата.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Ако останам ќе те повредам, ако заминам исто, со тебе за миг заборавив кој ден е, со мене секако само ќе изгубиш(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Lizbeth