Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Значи се што ми е потребно да не мислам на тебе ми е бизнис моуд? Ау нема проблем тогаш. Би одела на скоро секакви состаноци и корисни семинари и такви работи, пицната и како што велеше ти - елегант стајл. А не ми смета да запознавам и таакви згодни момци како денес. Ама сега доаѓа она тешкото, кога доаѓа време да потонам во сон, далеку од тебе...
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Љубов моја, насмевките кои ти ги дарував, сега се окончени линии на зрелост. Линии со печат на еден удар кој тешко го пребродувам. Како поминува времето, сфаќам, ударите кои ни ги задава животот прават да изгледаме позрело. Веројатно и посилно.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Сето ова не беше љубов, туку една чудна опседнатост.
Чудно лудило.
Секоја моја клетка копнееше по тебе.
Сакав да се претопам во твојот допир, во твојот мирис.
Некаде низ ќошињата на ова лудило, губев делови од себе.
Но, повеќе не.
Ако не за друго, барем ме научи никогаш да не се губам себе си.
Повеќе не.
Што и да беше сето ова, повеќе никогаш нема да биде.
Сега конечно по долго време, доволна сум си сама на себе.

 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Што да ти кажам момак? Што?

Еве, на ти стихови од песнава што ми се уврте во глава.
Знам оти не е хардкор, уште помалку пак одговара на нешто...освен третиот стих. :sram

I knew you were trouble when you walked in
So shame on me now
Flew me to places I'd never been
'Til you put me down, oh...


Не. Срам ми е да пишувам, ми ги знаеш „траумите.“
И озбилно...бескрајно ти благодарам што имаш разбирање за истите и не ме прекоруваш.
А за возврат, ветувам дека ќе се трудам што помалку да ја изнесувам на виделина несигурноста во себе.
Несигурности кои прв успеа да ми ги извлечеш од под кожа. Оние поради кои толку месеци се плашев да дозволам некому да ми се приближи.
И не знам како, ама тебе ти успеа...и тоа низ сета оваа фрка, што додатно ме тера да ти се восхитувам.
Го знаеш она што го викаат соголување на душата? Е, тоа ми се случи! Без страв дека ќе добијам прекор.
А ме болеше и ми вриеше однатре искрено. Мило ми е што колку-толку успеав да изустам. И што ти кажав токму тебе.
Ова ти е комплимент, онаков каков што знам да дадам де... (wasntme)
Како да кажам...ме скроти де! Е!
Малку ама... (nod)
р.ѕ. (којзнае што ќе помисли народ...) Добар си...добар. Море одличен!

Лажам за сè горенаведено.
Или не?
There's only one way to find out.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Леле бе многу си убав (inlove) Е ова се вика љубов на прв поглед.СЕ ЗАЉУБИВ :giggle
Како ме погледна (wasntme) мислам се стопив.А и плус тоа од иста партија сме (wasntme)
 
  • Like
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y