Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добро, навреда е на баба ти да и речеш да не ти влага во веце додека го користиш? Убаво си замолив затоа што не ми е убаво некој да ми упадне туку така, па макар и на секунда, и ме направија будала и безобразна.
Следниот пат убаво замоли со клуч и кажи им дека си инсталирала камера за да гледаш кога некој го користи вецето, дека тоа е сосема нормална работа и сите го прават тоа.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Следниот пат убаво замоли со клуч и кажи им дека си инсталирала камера за да гледаш кога некој го користи вецето, дека тоа е сосема нормална работа и сите го прават тоа.

Немам клуч, пре олд скул ми е вратата. Трагичното е што по 3 пат замолувам и пак она е навредената што сум се осмелила да и речам. Абе стари...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Немам клуч, пре олд скул ми е вратата. Трагичното е што по 3 пат замолувам и пак она е навредената што сум се осмелила да и речам. Абе стари...
Тогаш побарај и` пелени, веројатно ќе сфати дека немаш 2 годинки и имаш потреба од приватност во веце.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Новава реклама за т.е. против насилство, мислам дека го достигна врвот на дебилизмот и стереотипите.
Ок де, секогаш тоа го викам и пак се најде нешто што ќе ме побие од корен, како и да е...
Тибам готикот/секташот/што и да ја мислат на кој лупнале постери од Мајкл Џексон, Еминем и Лејди Гага, а на другово си чува препарирани молци до кревет ко Бафало Бил да е, па пак првава наводно е психопатот.
Едниов заспал поштено, ко што знае да се заспие од алкохол, на другово баскет(че) до лице залпеил, али океј е, тоа е нормално и хигиенски.
Голубович да позавиди на овие малолетници (нали, основци и средношколци се таргет група) што без мака си го носат пиштолот во ремен. (facepalm)
Хајлајт: Неуредните, темни соби. Овие се имаат консултирано со оној т.н. доктор што тврдеше дека децата се наркомани ако слушаат хеви метал, серат долго и им е досадно дома. А тек па и темна соба ако имаат... (worried)
Хајлајт 2: Оние што „слават победа“. Кои движења, човече. :D Колективен епилептичен напад.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Новава реклама за т.е. против насилство, мислам дека го достигна врвот на дебилизмот и стереотипите.
Ок де, секогаш тоа го викам и пак се најде нешто што ќе ме побие од корен, како и да е...
Тибам готикот/секташот/што и да ја мислат на кој лупнале постери од Мајкл Џексон, Еминем и Лејди Гага, а на другово си чува препарирани молци до кревет ко Бафало Бил да е, па пак првава наводно е психопатот.
Едниов заспал поштено, ко што знае да се заспие од алкохол, на другово баскет(че) до лице залеил, али океј е, тоа е нормално и хигиенски.
Голубович да позавиди на овие малолетници (нали, основци и средношколци се таргет група) што без мака си го носат пиштолот во ремен. (facepalm)
Хајлајт: Неуредните, темни соби. Овие се имаат консултирано со оној т.н. доктор што тврдеше дека децата се наркомани ако слушаат хеви метал, серат долго и им е досадно дома. А тек па и темна соба ако имаат... (worried)
Хајлајт 2: Оние што „слават победа“. Кои движења, човече. :D Колективен епилептичен напад.

:rofl
Таман дојдов на форум и сакав да го постирам видеово во Денес ме насмеа... али си викам, чек да видам што имаш напишано во СДК/СДП. Диар лорд, неписмени ретарди. Генгстери ги направија металците/панкерите (језда според деталите се гледа дека не ни знаат ни стереотип до крај да истераат), е:cenzuraе дискриминацијата...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Попрво @MissChievous ќе му ја заслуша целата дискографија на Тома Здравковиќ него оваа тука што се прокламирала ко демек металка со црна перика. Очекувам ко @Outrider што вика, бизнисот со црни ружи да процвета :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
:rofl
Таман дојдов на форум и сакав да го постирам видеово во Денес ме насмеа... али си викам, чек да видам што имаш напишано во СДК/СДП. Диар лорд, неписмени ретарди. Генгстери ги направија металците/панкерите (језда според деталите се гледа дека не ни знаат ни стереотип до крај да истераат), е:cenzuraе дискриминацијата...

Примерен тинејџер не слуша метал и панк и не носи дог мартенс, примерен маќедонски тинејџер вредно учи, прави деца (по можност три) и се спрема за дисперзиран факс или за работа во странско-инвестициски рај за 150 евра.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Not sure како оди прогресијата од постер од Мајкл Џексон (!?) до пиштол на појас.

Мајкл Џексон бе :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous