Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lex.Kyuubi

Нов член
22 септември 2012
13
2
3
Konoha
Сакам да прашам дали некој може да ми даде торент од филмот : "The way,way back (2013) зато што ја неможев да најда на никоја од страниците што ги користа, симнав 2 торенти и беа фејк..
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
СДК: Ми се допаѓаат овие Blind Auditions што се, посебно овие во Австралија..на нив гледам како на еден интересен проект со можност за успех и напредување на некои кои што поседуваат таленти бидејќи избраниците на жирито имаат можност да поминуваат време со нив и да го тренираат својот глас.
А што е најважно, ги бираат само слушајќи го нивниот глас, тука ниту едно тело, ниту една облека не се пресудни, само талентот.

Зарем не е прекрасен победников? ем глас, ем стас...ежење. (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Иако не е наведено најгоре во воведот на темата, сепак текст од 2-3 реда не е некакво креативно мислење туку повеќе со мислата "l`art pour l`art".
Со други зборови, ако имате повеќе креативност, пишете ја. Не ја „загадувајте“ темата со една креативна реченица. Сепак темава не е за тоа. Имате „мисла на денот“ и такви слични.
И ова е еден вид загадување таму :D ...ете да речеме може тука да си се разлафиме околу тоа.А и креативноста е поим кој за секого претставува различно.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
И ова е еден вид загадување таму :D ...ете да речеме може тука да си се разлафиме околу тоа.А и креативноста е поим кој за секого претставува различно.

Мислењето беше пишано по повод на претходните 3 мислења каде двајца членови почнаа да се препукуваат. За среќа им беа отстранети. Но според оноа како изгледа сега, може само друг заклучок да се донесе.
Нејсе, го тргнав моето, за да нема заблуди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena