Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Како бре, како?
Не помина ни недела дена од скандалот со извидничкиот камп за манијаци, кога тоа нов скандал на повидок, овој пат во Битола, под саато, на широк сокак, ебаааго.


Деца биле испрашувани секакви интимни прашања, особено поврзани со секс, меѓу кое главна цел изгледа била да се дознае дали децата имале некогаш секс со возрасна особа.
Кој би сакал тоа да го дознае бре? И зошто?
Освен за педо дејности не гледам друга причина за вакво нешто.
Сите кои се замешани во овој настан треба да летаат од работа а заседнатите инспектори треба да мрднат тоа задниците кои имаат форма на фотељата во која седат и да истражат дали се работи за педофили во најава или за лица починители на педофилски активности.

Дали сте се онаделе во ќенеф :banghead
Све тоа е за жестоко тепање, онака без милост. После нема да им текне да њушкаат околу деца во врска со било што поврзано со секс. Ебате болесници кои мечтаат да ебат дете, абе наденување на колец, Влад Тепеш стајл само.

А колку срања се имаат дешавано и се дешаваат кои не ги знаеме?
 
  • Angry
Реакции: Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За жал темите за педофилија и сексуално предаторство се актуелизираа со последниве настани.
Пошто редовно слушам тру крајм подкасти, а имајќи несреќа да бидам жртва на сексуални предатори некако ми текна на Роберт Моудзли, фин британски граѓанин кој е во самица веќе 47 години, во специјална ќелија изградена само за него со блиндирано стакло и кафез, заедно со неговите постапки очигледно е од каде се инспирирале америте за тешко преценетиот филм со Ентони Хопкинс како серијаш во иста ќелија како Роберт во реалноста.

Патот на Моудзли кон затворот започнал во неговото детство.
И тој бил трауматизиран од сексуални предатори во случајов педофили.
Гневот и омразата кои ги собирал кон таа категорија граѓани не престанала со неговото стапување во светот на возрасните. На свои 23 години решил да преземе нешто околу идејата која му го опседнувала умот.

Дознавајќи го идентитетот на еден од педофилите кои го злоупотребиле, Роберт го ликвидирал на сред улица како пес.
И така завршил на робија. Која пак ќе ја отслужел за 20 години доколку својата мисија за физичка елиминација на педофили и сексуални предатори не ја пренел и во затворот.

А таму се случиле три легендарни убиства на педофили и сексуални предатори.
Сите три ги извршил со шипка со која им ја расцепувал главата откако ги примамил во некој агол со лажно ветување за хомоеротски активности.
Но расцепените глави и крвта на сите страни некако не биле доволна освета за педофилите.

Моудзли отишол еден чекор подалеку и извадил лажица со која започнал да црпи од мозокот на мртвите злотвори:D:D и јадел човечки мозок додека не се презаситил, пошто според него, мозокот бил необично хранлив и брзо заситувал!
Поради тоа бил прогласен за опасен за затвореници за сексуални престапи, а бидејќи секогаш и во секој затвор има такви лица, било решено да не се ризикува Моудзли да убие уште некој сексуален предатор туку да биде изолиран и својата whole life tariff да ја отслужи на тој начин.

Тука се поставува дилемата, дали Роберт Моудзли е негативец или позитивец?
Дали со ликвидацијата на 4 предатори не спасил којзнае колку потенцијални жртви? И не само тоа, туку им нанесол праведна казна за нивните болесни престапи, секако поправедна него 5 години робија, казна која државата ја смета за соодветна.
Зошто државата се става во заштита на педофилите? Кој е мотивот убица на злотвори да биде осуден да умре зад решетки, а злотворите да бидат заштитени и секако, пуштени на слобода по неколку години? За колку идни жртви е одговорен системот кој негува педофили?
Ок, Роберт претерал со лажицата полна со мозок :D но тоа и онака било пост мортем.
Од моја страна не можам да не изразам емпатија кон Моудзли па дури и некој вид на восхит!

Je suis Moudsley!
Justice for Robert!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Сексуален предатор не треба да се смета за член на општеството. Педофил не треба да се смета ни за човек.
Јаката штета што ги убил. Им ослободил место за повеќе затвореници. (nod)

--------------
Не мислев дека ќе кажам ова, ама ми фали мааалку сонце. Не многу, си сакам вакво време, ама малце онака - да ѕирне пола саат и доста е.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
До пред некое време имав симпатија :D чисто онака, платонски, една од оној вид на жени кои се тоа ниво на гирл некст дор, секако базирано само на изглед а пошто е аптекарка не знам што би можело да бидне, иако е 30+, веројатно е во брак и со деца...
Смеѓа долга благо виткана коса, наочари со сериозен диоптер, многу убав израз во очите, понекоја лузна од акни ама тоа е најмалку битно и да биде бељата поголема Њу Баланс патики, што е coup de grass.
Но сето тоа се поедини елементи, целосната слика е толку sweet што одвај се воздржував да не и кажам нешто во тој правец ама пусти страв да не испаднам манијак :D
Прекрасен глас, прекрасна целина, чиста суштина на гирл некст дор....и така требало та не требало јас одев во аптеката во која работеше чисто онака, мило ми е кога гледам нешто толку убаво.

Пошто тоа беше осудено на платонизам сега се упатив во водите на реалистична можност со друга жена па ќе видиме. Предност е кога човек знае по нешто за својата романтична цел, во случајов жената е скоро двојно поинтелигентна од мене што необично ме привлекува.
Се надевам дека ќе бидне нешто од тоа, Гестапо започна да работи, а остало зависи од пуста ремисија ама кога тогаш ќе дојде и тоа. И таа кутрата си има пребродено свој Сталинград како и јас, па би биле сосема добар пар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Премногу ги има што делуваат така совршено однадвор, а се ќофтаат (не на убавиот начин) редовно.
Имаше гласини и дека експериментирале по малце со екстази, лсд, печурчиња на патувањето (џоинт само видов меѓу инста сторис кај девојката, ама па кој би ставил друго хах), па може се десило нешто при лош трип и бацево побегнал... којзнае. Еве вчера откриле дека пред некој ден ја искористил некаде картичката на девојката, ама уште не е најден.
Родителите му имаат помогнато гарант. Лесно е да се пребега од Флорида до Мексико...

Апдејт :frantic
Сеуште не успеваат да го фатат убицата т.е. нејзиниот дечко иако одамна го пронајдоа лешот на Габи и имаше ДНК идентификација. Се знае дека родители му помогнале, пронајдена е колата со која побегнал но оттогаш ништо.
Дури употребиле и хеликоптери со ФЛИР (инфрацрвени сензори), дронови, кучиња трагачи, коњичка полиција, вкупно повеќе од 600 души биле во потрага еден период, но имало три теории во кој правец бил упатен, ниту една до сега не се покажала точна, а ликов бил опседнат со аутдорс активити што значи има прилична кондицја и познавање на теренот...освен ако не е сега во Венецуела на некоја плажа...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Апдејт :frantic
Сеуште не успеваат да го фатат убицата т.е. нејзиниот дечко иако одамна го пронајдоа лешот на Габи и имаше ДНК идентификација. Се знае дека родители му помогнале, пронајдена е колата со која побегнал но оттогаш ништо.
Дури употребиле и хеликоптери со ФЛИР (инфрацрвени сензори), дронови, кучиња трагачи, коњичка полиција, вкупно повеќе од 600 души биле во потрага еден период, но имало три теории во кој правец бил упатен, ниту една до сега не се покажала точна, а ликов бил опседнат со аутдорс активити што значи има прилична кондицја и познавање на теренот...освен ако не е сега во Венецуела на некоја плажа...
Најден е уште пред 2 недели, за жал и тој лешосан и сега најверојатно никогаш нема да дознаеме што точно се случило. Го избрал полесниот излез ко и секоја кукавица.
Го најдоа баш во близина на националниот парк во Флорида каде што и рекол на родителите дека ќе оди.
Допрва ќе се одмотува клопчето со тук-таму новости, но освен ако не најдат некаде проштално писмо со објаснување, ќе останеме на тоа дека ја убил, пробал да побегне, не можел да се сноси со себе и се самоубил.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Најден е уште пред 2 недели, за жал и тој лешосан и сега најверојатно никогаш нема да дознаеме што точно се случило. Го избрал полесниот излез ко и секоја кукавица.
Го најдоа баш во близина на националниот парк во Флорида каде што и рекол на родителите дека ќе оди.
Допрва ќе се одмотува клопчето со тук-таму новости, но освен ако не најдат некаде проштално писмо со објаснување, ќе останеме на тоа дека ја убил, пробал да побегне, не можел да се сноси со себе и се самоубил.

Не знаев за ова :unsure
Чудно што не даваше вајб на психо на видеата а во реалност изгледа бил социопат или нарцисист е сеа ако се самоубил ради грижа на совест тоа упатува дека не бил социопат пошто нив им е сеедно, можно е во настап на бес да ја има удрено по глава со нешто и случајно да ја усмртил па сега го стигнува совест и се обесил ама како што викаш никогаш нема да се знае вистината.
Во глобала сепак бил тежок морон, имал добра генетика, работа која ја сака, добра женска со која делеле животни цели што ретко се наоѓа и овој наместо да ужива во сето тоа посегнува по насилие, морон...и два млади животи згаснати две фамилии во црно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не знаев за ова :unsure
Чудно што не даваше вајб на психо на видеата а во реалност изгледа бил социопат или нарцисист е сеа ако се самоубил ради грижа на совест тоа упатува дека не бил социопат пошто нив им е сеедно, можно е во настап на бес да ја има удрено по глава со нешто и случајно да ја усмртил па сега го стигнува совест и се обесил ама како што викаш никогаш нема да се знае вистината.
Во глобала сепак бил тежок морон, имал добра генетика, работа која ја сака, добра женска со која делеле животни цели што ретко се наоѓа и овој наместо да ужива во сето тоа посегнува по насилие, морон...и два млади животи згаснати две фамилии во црно.
Ќе ни треба некоја тема за монолози и дијалози од типот на ongoing investigations. :D
Гледав вчера нешто слично со 17 годишно девојче, ова 2009 било. Има 7 верзии приказната, говедово признава дека ја убил, еднаш кажува со пепељара по глава, другпат ја задавил, третпат сакал да ја спаси другарот да не ја силува, ама овој веќе ја давел... и така си фрлаат вина еден на друг и кажуваат 500 приказни, а никој не открива каде го фрлиле телото, кутриве родители само тоа молат, да го закопаат детето, да има каде да остават цвеќе.
Многу ме загрижува со какви се разминува човек во текот на денот.

Вчера исто читам некоја вест каде во Србија возач на Итна нападнал жена да ја вознемирува сексуално. Погодуваш - голем дел коментари беа хехенца као алал за братот како возел и пипкал мевце, што барала она да седи до него ако не ѝ се сакало, сигурно си го барала некако... Секако, пола од тие се со деца/внуци на сликите. Гниди, болест. Башка што ти баш во Итна ќе се возиш и тогаш ќе ти текне на malce klecane so sofero hehehe.
Започнав хаштаг на Твитер каде јавно ќе ги објавувам коментарите, да се знае што психо ни е можеби во комшии.
Нешто мора да се прави, макар и толку минимално.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ќе ни треба некоја тема за монолози и дијалози од типот на ongoing investigations. :D
Гледав вчера нешто слично со 17 годишно девојче, ова 2009 било. Има 7 верзии приказната, говедово признава дека ја убил, еднаш кажува со пепељара по глава, другпат ја задавил, третпат сакал да ја спаси другарот да не ја силува, ама овој веќе ја давел... и така си фрлаат вина еден на друг и кажуваат 500 приказни, а никој не открива каде го фрлиле телото, кутриве родители само тоа молат, да го закопаат детето, да има каде да остават цвеќе.
Многу ме загрижува со какви се разминува човек во текот на денот.

Вчера исто читам некоја вест каде во Србија возач на Итна нападнал жена да ја вознемирува сексуално. Погодуваш - голем дел коментари беа хехенца као алал за братот како возел и пипкал мевце, што барала она да седи до него ако не ѝ се сакало, сигурно си го барала некако... Секако, пола од тие се со деца/внуци на сликите. Гниди, болест. Башка што ти баш во Итна ќе се возиш и тогаш ќе ти текне на malce klecane so sofero hehehe.
Започнав хаштаг на Твитер каде јавно ќе ги објавувам коментарите, да се знае што психо ни е можеби во комшии.
Нешто мора да се прави, макар и толку минимално.

Па ок, ионака е општа тема. Во тој правец пред да заборавам, бебето од насловната на Невермајнд од Нирвана пораснало и сега ги тужел Дејв Грол и Крис Новоселич за сексуална експлоатација :D

Треба внимавање особенo женски особи пошто навистина врие од лудаци наоколу, јасно дека не би требало да е така меѓутоа е така, сеа ок не треба параноја или не знам што ама здрава претпазливост не е на одмет........ух со муабетиве ќе ме откажат од машки пол како предавник :franticама што е тука е, не знам зошто ама манијакалноста зема замав се повеќе, скоро секој ден во весник некој таков настан.

Како тоа бе ццц..........уствари што како, имаше Охрид случај на болничар кој силувал неколку непокретни жени, случајно го фатиле на дело на ноќно дежурство иначе ќе си продолжел со силување, па имаше некоја смешна казна 3-5 години, тоа треба да се заклучи трајно, не знам што е со закониве. Не се сомневам дека рајава и за таков настан би пишувале хехенца со изјави дека непокретните жени некако, на необјаснив начин праќале сигнали дека им се сака...

Прати линк од коментарите,pls :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Па ок, ионака е општа тема. Во тој правец пред да заборавам, бебето од насловната на Невермајнд од Нирвана пораснало и сега ги тужел Дејв Грол и Крис Новоселич за сексуална експлоатација :D

Треба внимавање особенo женски особи пошто навистина врие од лудаци наоколу, јасно дека не би требало да е така меѓутоа е така, сеа ок не треба параноја или не знам што ама здрава претпазливост не е на одмет........ух со муабетиве ќе ме откажат од машки пол како предавник :franticама што е тука е, не знам зошто ама манијакалноста зема замав се повеќе, скоро секој ден во весник некој таков настан.

Како тоа бе ццц..........уствари што како, имаше Охрид случај на болничар кој силувал неколку непокретни жени, случајно го фатиле на дело на ноќно дежурство иначе ќе си продолжел со силување, па имаше некоја смешна казна 3-5 години, тоа треба да се заклучи трајно, не знам што е со закониве. Не се сомневам дека рајава и за таков настан би пишувале хехенца со изјави дека непокретните жени некако, на необјаснив начин праќале сигнали дека им се сака...

Прати линк од коментарите,pls :)
Ќе ти пратам во порака, па ако наоѓаш материјал по нет, праќај да додавам таму.
Ако ништо друго, бар да знаеме кој ни се движи по улициве. Може баш комшијава до мене ќе го начекам кајшто тресе бисери, па да знам да си бегам кога ќе го видам.
Трет ден еве се расправам со оние што го бранат чинот, што само ми кажува дека би направиле такво нешто при прва пружена прилика.

Кај нас за убиство мислам 5-6 години лежат, не па друго. Башка си имаш и одморчиња кога нема доволно стража или ако има премногу новајлии за потежок криминал, а неретко и не ни лежат. Иронично, некаде на врвот сме со полицајци по глава на жител. Сите од метро и пол станаа цајкани.
Добро е што и рајава ни е препроста и не разбира закон, иначе има по улици да си збираме делови од телото. Што се 5-6 години да одлежиш некого, пф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider