Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,911
5,418
1,183
Disco
Да споделам со вас нешто спектакуларно добро, имено бендот Ултравокс преку нивната најјака песна Виена. Веројатно најпотценетиот бенд во историјата на музиката, раја нешто кмечи оловни цепелини длабоко љиљаво ти реков ми рече, слушајте ја неповторливата енергија на Vienna :


Страшно, прелазите меѓу темпа и инструменти им се нестварни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,217
6,861
1,153
Big Sur
Најдов една обична, црна ролка.
Едвај чекам да се исуши пошто имам caption за неа...
This is what my life has come to; dad jokes.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,217
6,861
1,153
Big Sur
Сакам да е утре ова време.
Едвај чекам да е утре ова време.
Мразам да одам по лекари, ми ствара неубаво чувство, дури и кога не е за ништо посебно/озбилно.
Уствари, може и еден фест форвард за 15ина часа, не мора ни 24 да се.
Ај, ќе мине.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin