Сакам да кажам/Сакам да прашам

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
Sto bi napravile ako vi se sviga decko koj ima dolga vrska a se gleda i so vas i saka da ja otkaci devojkamu i da bide so vas?
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Sto bi napravile ako vi se sviga decko koj ima dolga vrska a se gleda i so vas i saka da ja otkaci devojkamu i da bide so vas?
Ќе му речиш да не те дупе у здрав мозок и да и раскине веќе еднаш, ако веќе толку те сака. Да не биде само на збор, сакам да и раскинам ама...
Мада јас да се најдам на такво место, не би сакал да бидам со личност што се гледа со повеќе личности истовремено. Ама ако си лудо затрескана...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and MATEJA

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
Ќе му речиш да не те дупе у здрав мозок и да и раскине веќе еднаш, ако веќе толку те сака. Да не биде само на збор, сакам да и раскинам ама...
Мада јас да се најдам на такво место, не би сакал да бидам со личност што се гледа со повеќе личности истовремено. Ама ако си лудо затрескана...

Abe vidi sega jas seto toa ke mu kazam da a deka sum zatreskana da sum zatreskana ke vidam deneska ke ideme na kafe i ke mu kazam ako ja otkaca da ja otkaci pa ke vidam kako ke se odvivaat rabotive.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Sto bi napravile ako vi se sviga decko koj ima dolga vrska a se gleda i so vas i saka da ja otkaci devojkamu i da bide so vas?
Што те привлекува толку да се гледаш со зафатен ? Можеби лаже дека ќе и раскине. Замисли да се фатите и во исто време и со тебе и со нова некоја да се гледа. Ако и правел на таа што долго одел сплетки зад грб голема е веројатноста и тебе да те лаже.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Една од најглупите теми што ја имам сретнато на форумиве е онаа каде што се брои до толку и толку, не мислам само за овој форум, општо за сите.
Да научиме да броиме, иначе како ќе знаеме кој број следи после 574. :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
СДК .. шудакажам бе ..

Се издував една недела у Софија, се изнашетав за сите пари, везе неам од кога се неам ишетано толку, се подновив со лаптоп, на баба ми телефон, абе мераци.

Поарно лето не сум поминал, мада уште добри денови доаѓаат.

Ајт.....
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Кога си дојдов дома, онака со пукната глава од човечки глупости ми текна да си го пуштам Моби.

Човече, каков музичар. Искрено јас не сум од оние кои ја познаваат музиката апсолутно и живеат со неа, ама си имам некој мој стил кој си го слушам и мислам дека убаво знам за него. Моби ме опушта максимално. Би можела да седам и цел ден да го слушам, перфекција ми е неговата музика.
Реков ај да прочитам нешто повеќе за него, како што читам, така се повеќе го засакувам не само како музичар, туку и како личност. Освен што држи ресторан од чијшто цело време донира пари за организации за заштита на животните, донира и во организации што се борат со проблематика како ХИВ, рак, образование, луѓе кои се борат со PTSD и уште многу други.

Многу ми е криво што е многу потценет и што она што го прави тој не се слуша толку многу, ама па од друга страна (колку и хипстерски да ми звучи муабетов), мило ми е што не го слушаат нафурани личности кои се преправаат дека сакаат музика, а уствари пратат тренд.

Ја ставам и овде, пошто е совршенство. Оваа и everloving ми се најдобри, не можам да се одлучам која ми е поубава, али сепак нека оди оваа.

:x:x:x немам зборови колку е добар.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Дали може некој да ми помогне филмот Мајки да го најдам со убава резолуција на торрент?