1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да кажам/Сакам да прашам

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 6 февруари 2013.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Sleeplessness: The motion picture

  V'ger :frantic
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Знае некаде каде се наоѓаат просториите на Купи Книга (ул. Мајаковски 2/4)?

  Nvm, ја најдов улицата. Него, дали може да се отиде и од таму да се купи книга или мора да се порача на нивната страна?
   
  #10332 MissChievous, 1 април 2015
  Последна промена: 1 април 2015
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  СДК Многу ми е интересно како во многу серии дечко и девојка ќе раскинат (а девојката е во главна улога) и оваа си се фаќа со друг, а овој сеуште ја сака ама ќе биде за неа тука како пријател. Дури и да си фати друга (најчесто некоја погрда другарка на хероината) тој сеуште сонува за неа. Не можам никако да сфатам значи. До вчера си делел плунка со неа, а сега океј, ќе бидеме пријатели, можам да те гледам со друг. Само ти биди среќна :rolleyes:
  Тешко ми е да поверувам дека постои нешто вакво во реалноста. Самата помисла на тоа ми е гадна (puke)
  Еј, јас те сакам, ама океј сум со тоа да се дупиш со некој друг (nod) :rolleyes:
  Глупости бе! Аман, немаат што друго да смислат па само глупости од нив. Да сум актер, не би се ни нафатил да играм таква улога. Еј го знаеш оној мочкото, што ја сакаше таа и таа и си го даде животот за неа бидејќи многу ја сакаше? Ах, какво пријателство, каква добродушност (и нормално, сите се среќни што девојкава преживеала и продолжува да си живее живот со новиот дечко и веќе во нареднава сезона никој не се ни сеќава кој бил мочкото кој требаше да биде херој де.)
   
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Мислам мора да се порача. Кога ја порачуваш, избираш метод на достава:
  - да си ја подигнеш книгата од нивните простории(Мајаковски 2/4) без доплата за достава;
  - брза достава(199 ден. Мислам);
  - обична достава(99 ден.).
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Доручек со мусли некој искуство?
  Од кои да купам,со што да ги мешам,колку лажици?
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Има на Виталиа убави, но не купувај со чоколадо зашто имаат специфичен мирис кој не го сака секој.Јас ставам обично 4 супени лажици и додавам јогурт повеќе.

  http://www.vitalia.com.mk/granola-musli.nspx
   
  #10336 Prashina, 2 април 2015
  Последна промена од модератор: 2 април 2015
  На Aristokrat и violetmoon им се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Jaс не сум баш по муслите ама овие чоколадниве што ги спомна со банана на виталиа ми се топ,со млеко ги јадам.
  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Мене најдобри ми се оние со јаболка и лешник. Обично такви зимам, ама кога нема (кога ќе ги изимам сите :giggle) можам да земам и со чоколадо и банана. Во последно време ми се допаднаа и тие со чоколадо и портокал (замисли!) долго време ги одбегнував, ама немаше никакви други и морав такви да земам зошто останатите беа со ароми и боја, и за некое чудо ми се допаднаа. Се е до вкус.
  Јогурт ставаш по желба. Некој ги јаде со многу јогурт (како мене) а некој со помалку. Зависи од вкус до вкус.
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Дали на шимејловци им е дозволен влез во женско wc?

  [​IMG]
   
  На Electra, Аркантос, $3Я3|\||)&p&†Y и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Дали некој знае во колку сатот отвараат во крофните од Хром?
   

Сподели: