Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Знае некаде каде се наоѓаат просториите на Купи Книга (ул. Мајаковски 2/4)?

Nvm, ја најдов улицата. Него, дали може да се отиде и од таму да се купи книга или мора да се порача на нивната страна?
 
Последна промена:

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
СДК Многу ми е интересно како во многу серии дечко и девојка ќе раскинат (а девојката е во главна улога) и оваа си се фаќа со друг, а овој сеуште ја сака ама ќе биде за неа тука како пријател. Дури и да си фати друга (најчесто некоја погрда другарка на хероината) тој сеуште сонува за неа. Не можам никако да сфатам значи. До вчера си делел плунка со неа, а сега океј, ќе бидеме пријатели, можам да те гледам со друг. Само ти биди среќна :rolleyes:
Тешко ми е да поверувам дека постои нешто вакво во реалноста. Самата помисла на тоа ми е гадна (puke)
Еј, јас те сакам, ама океј сум со тоа да се дупиш со некој друг (nod) :rolleyes:
Глупости бе! Аман, немаат што друго да смислат па само глупости од нив. Да сум актер, не би се ни нафатил да играм таква улога. Еј го знаеш оној мочкото, што ја сакаше таа и таа и си го даде животот за неа бидејќи многу ја сакаше? Ах, какво пријателство, каква добродушност (и нормално, сите се среќни што девојкава преживеала и продолжува да си живее живот со новиот дечко и веќе во нареднава сезона никој не се ни сеќава кој бил мочкото кој требаше да биде херој де.)
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Знае некаде каде се наоѓаат просториите на Купи Книга (ул. Мајаковски 2/4)?

Nvm, ја најдов улицата. Него, дали може да се отиде и од таму да се купи книга или мора да се порача на нивната страна?
Мислам мора да се порача. Кога ја порачуваш, избираш метод на достава:
- да си ја подигнеш книгата од нивните простории(Мајаковски 2/4) без доплата за достава;
- брза достава(199 ден. Мислам);
- обична достава(99 ден.).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Доручек со мусли некој искуство?
Од кои да купам,со што да ги мешам,колку лажици?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Доручек со мусли некој искуство?
Од кои да купам,со што да ги мешам,колку лажици?
Има на Виталиа убави, но не купувај со чоколадо зашто имаат специфичен мирис кој не го сака секој.Јас ставам обично 4 супени лажици и додавам јогурт повеќе.

http://www.vitalia.com.mk/granola-musli.nspx
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Има на Виталиа убави, но не купувај со чоколадо зашто имаат специфичен мирис кој не го сака секој.Јас ставам обично 4 супени лажици и додавам јогурт повеќе.
Jaс не сум баш по муслите ама овие чоколадниве што ги спомна со банана на виталиа ми се топ,со млеко ги јадам.
090060824l.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Доручек со мусли некој искуство?
Од кои да купам,со што да ги мешам,колку лажици?
Мене најдобри ми се оние со јаболка и лешник. Обично такви зимам, ама кога нема (кога ќе ги изимам сите :giggle) можам да земам и со чоколадо и банана. Во последно време ми се допаднаа и тие со чоколадо и портокал (замисли!) долго време ги одбегнував, ама немаше никакви други и морав такви да земам зошто останатите беа со ароми и боја, и за некое чудо ми се допаднаа. Се е до вкус.
Јогурт ставаш по желба. Некој ги јаде со многу јогурт (како мене) а некој со помалку. Зависи од вкус до вкус.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo