Родителите фатени на „дело''

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Сум ги фатила еднаш кога бев помала. Тие мислат спијам, а јас се разбудив и им отидов во спалната. Луѓето си работеа, а ја тивко отворам врата за да не ги разбудам ако случајно спијат (внимателно дете бе). И глеам праат нешто шо не знам зошто го прават и си гледам така од врата, ни А ни Б.
Утрото ја отеков мајка ми од прашување што правеле и зошто тоа го правеле :sram

:giggle
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
Ги немам начекано, ама ми се има случено да си го заборавам мобилниот во спалната, и кога појдов да го земам вратата беше заклучена. Сигурно не ја заклучиле онака.. (nod)
 
  • Like
Реакции: Taa Sum..

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Не дај боже, не сум ги фатил до сеа, а да го видам тоа ќе повратам.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Не дај боже, не сум ги фатил до сеа, а да го видам тоа ќе повратам.
Зошто да повратиш?
Извини вака ама ме зачуди реченицава.


Јас... не сум имал вакво искуство, не сум можел да имам :)
 
  • Like
Реакции: parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Зошто да повратиш?
Извини вака ама ме зачуди реченицава.


Јас... не сум имал вакво искуство, не сум можел да имам :)
Не дека буквално би повратила,но ете и мене ме згрозува помислата како би се чувствувала буквално ако ги начекам.
 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_-

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
ја не знам што барам у темава пошто со еден родител сум растена ама кога ја пточитав темата ми текна на момент од Modern Family кој сакав да го споделам. Е пошто не го најдов на боље снимка, глејте фуш ама ќе ја сватите поентата де ;)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Пред некој дн беше закључена дненва соба, чудно : )
ја си продужи у моју собу...
да не ме сфати некој погрешно , наечер беше тој : ) иако викам пред некој дн, ипак наечер беше
сексаф се мои бе па што : )
 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_-