Пудра за лице

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас веќе 7 години ја користам пудрата на Seventeen (број 5), околу 400денари е, лесна е, не покрива премногу, ама јас и немам потреба од покривање, само да не сум толку бледа... Долго трае, не ги загушува лицето, не е скапа воопшто а впрочем едно кутивче го користам и повеќе од 4 месеци.
Мразам тешки пудри, онаа на менхетен во црно кутивче или импалата одма можам да ти кажам дека ми личат на малтер за лице.
Сестра ми користи пудра на лореал, таа е нешто поскапа ама е истотака преубава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
eb909154.jpg
max-factor-lasting-performance-foundation-105-soft-beigemax-factor-foundation-1377855834-900x900.jpg
Maks Factor долго време користам,ама убаво е од време на време да се смени да не се презаситува кожата.
Сега ја користам оваа
mineralize-satinfinish.jpg

во комбинација со камената пудра и сум презадоволна.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Сега ја користам оваа пудра,мат е и убаво покрива, во комбинација со камената пудра на Classic.
И не е скапа воопшто, негде 380 денари е.
Golden_Rose_Mousse_Foundation_Cosmetics.jpg
 

MademoiselleD

Полноправен Член
21 октомври 2013
46
48
18
Скопје
Пудрите на Bourjois ги користам веќе години наназад и не би ги сменила за ништо на светов. Долго време ја користев Healthy Mix, ама во моментов ја користам Flower Perfection и е една од најдобрите пудри кои сум ги пробала. Подобра и од Healthy Mix и oд Bourjois 123.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Не користам пудра..немам потреба :)
Користам само кога одам на свадба или негде на забава, од авон иначе си користам..најубави ми се :)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
image.jpg
Афинитон минерал. Години ја користам, нема подобра (бар за мене) сум пробала и со макс фактор и импала ама оваа е најдобра. Не треба мн да ставаш и што е најважно - природно лице..
Не си ко Мајкл Џексон :D
Κошта неκаде 800 ама и година теρам со неа.. Забоρавам κога последно сум κупила.. Од мајот лани и уште имам, али добρо немам потρеба од сеκојдневно шлаκање. Само κога излегувам или одам неκаде по гости :)
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MacedonishQueen

Mellanie

Нов член
4 јануари 2016
7
0
1
46
Максфактор е најдобра и тоа 3 во 1, во кутиичка со сунгерче за аплицирање. Малку е поскапа, ама се исплати затоа што покрива апсолуто се, а лицето го прави перфектно. За дневна шминка користам СС крема од Фармаси, ама не сум баш задоволна, потоа понекогаш ставам и ББ Нивеа крема, која значително покрива, но има само две нијанси и сега си јакупив ВВ кремата на Гарние. Инаку, да не претерувам многу, споменатите Импала, итн. не ги есапам во пудри, бидејки штом се толку ефтини, сигурно имаат сешто во нивниот состав, или грешам?
 

Mellanie

Нов член
4 јануари 2016
7
0
1
46
Отвори ја прикачената датотека 25291
Афинитон минерал. Години ја користам, нема подобра (бар за мене) сум пробала и со макс фактор и импала ама оваа е најдобра. Не треба мн да ставаш и што е најважно - природно лице..
Не си ко Мајкл Џексон :D
Κошта неκаде 800 ама и година теρам со неа.. Забоρавам κога последно сум κупила.. Од мајот лани и уште имам, али добρо немам потρеба од сеκојдневно шлаκање. Само κога излегувам или одам неκаде по гости :)
Каде може да се најде оваа пудра?
 

Mellanie

Нов член
4 јануари 2016
7
0
1
46
Девојки, споделете искуства и помагајте.
Вчера плеснав 800 и кусур денари за MaxFactor Miracle Touch Golden (како најтемна варијанта). На тестерот изгледаше топ, се додека не ја отворив дома и сфатив дека има тон светки! Ужас!

max-factor-miracle-touch_531.jpg
I jas ja imam ovaa, ama mene mi e super