1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пудра за лице

Дискусија во форумот 'Лице' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Јас веќе 7 години ја користам пудрата на Seventeen (број 5), околу 400денари е, лесна е, не покрива премногу, ама јас и немам потреба од покривање, само да не сум толку бледа... Долго трае, не ги загушува лицето, не е скапа воопшто а впрочем едно кутивче го користам и повеќе од 4 месеци.
  Мразам тешки пудри, онаа на менхетен во црно кутивче или импалата одма можам да ти кажам дека ми личат на малтер за лице.
  Сестра ми користи пудра на лореал, таа е нешто поскапа ама е истотака преубава.
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  [​IMG][​IMG]Maks Factor долго време користам,ама убаво е од време на време да се смени да не се презаситува кожата.
  Сега ја користам оваа [​IMG]
  во комбинација со камената пудра и сум презадоволна.
   
 3. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Сега ја користам оваа пудра,мат е и убаво покрива, во комбинација со камената пудра на Classic.
  И не е скапа воопшто, негде 380 денари е.
  [​IMG]
   
 4. MademoiselleD

  MademoiselleD Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  48
  Пудрите на Bourjois ги користам веќе години наназад и не би ги сменила за ништо на светов. Долго време ја користев Healthy Mix, ама во моментов ја користам Flower Perfection и е една од најдобрите пудри кои сум ги пробала. Подобра и од Healthy Mix и oд Bourjois 123.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  [​IMG]
  Ако некој ги користи овие пудри само да го известам од 840ден намалени се на 590 ден. во Еликсир парфимериите.
   
  На Fashion.Lover и violetmoon им се допаѓа ова.
 6. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Не користам пудра..немам потреба :)
  Користам само кога одам на свадба или негде на забава, од авон иначе си користам..најубави ми се :)
   
 7. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  image.jpg
  Афинитон минерал. Години ја користам, нема подобра (бар за мене) сум пробала и со макс фактор и импала ама оваа е најдобра. Не треба мн да ставаш и што е најважно - природно лице..
  Не си ко Мајкл Џексон :D
  Κошта неκаде 800 ама и година теρам со неа.. Забоρавам κога последно сум κупила.. Од мајот лани и уште имам, али добρо немам потρеба од сеκојдневно шлаκање. Само κога излегувам или одам неκаде по гости :)
   
  #57 ●Untouchable°, 7 октомври 2015
  Последна промена: 8 октомври 2015
  На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mellanie

  Mellanie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Максфактор е најдобра и тоа 3 во 1, во кутиичка со сунгерче за аплицирање. Малку е поскапа, ама се исплати затоа што покрива апсолуто се, а лицето го прави перфектно. За дневна шминка користам СС крема од Фармаси, ама не сум баш задоволна, потоа понекогаш ставам и ББ Нивеа крема, која значително покрива, но има само две нијанси и сега си јакупив ВВ кремата на Гарние. Инаку, да не претерувам многу, споменатите Импала, итн. не ги есапам во пудри, бидејки штом се толку ефтини, сигурно имаат сешто во нивниот состав, или грешам?
   
 9. Mellanie

  Mellanie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Каде може да се најде оваа пудра?
   
 10. Mellanie

  Mellanie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2016
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  I jas ja imam ovaa, ama mene mi e super
   

Сподели: