1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пудра за лице

Дискусија во форумот 'Лице' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

1. Марија

Марија Poétesse

Зачленет на:
    14 април 2012
    Мислења:
    1,146
    Допаѓања:
    2,490
    Јас веќе 7 години ја користам пудрата на Seventeen (број 5), околу 400денари е, лесна е, не покрива премногу, ама јас и немам потреба од покривање, само да не сум толку бледа... Долго трае, не ги загушува лицето, не е скапа воопшто а впрочем едно кутивче го користам и повеќе од 4 месеци.
    Мразам тешки пудри, онаа на менхетен во црно кутивче или импалата одма можам да ти кажам дека ми личат на малтер за лице.
    Сестра ми користи пудра на лореал, таа е нешто поскапа ама е истотака преубава.

На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,374
    [​IMG][​IMG]Maks Factor долго време користам,ама убаво е од време на време да се смени да не се презаситува кожата.
    Сега ја користам оваа [​IMG]
    во комбинација со камената пудра и сум презадоволна.

3. Redhead

Redhead Bookworm

Зачленет на:
    23 февруари 2012
    Мислења:
    1,060
    Допаѓања:
    2,039
    Сега ја користам оваа пудра,мат е и убаво покрива, во комбинација со камената пудра на Classic.
    И не е скапа воопшто, негде 380 денари е.

4. MademoiselleD

MademoiselleD Полноправен Член

Зачленет на:
    21 октомври 2013
    Мислења:
    46
    Допаѓања:
    48
    Пудрите на Bourjois ги користам веќе години наназад и не би ги сменила за ништо на светов. Долго време ја користев Healthy Mix, ама во моментов ја користам Flower Perfection и е една од најдобрите пудри кои сум ги пробала. Подобра и од Healthy Mix и oд Bourjois 123.

На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
  5. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,374
    Ако некој ги користи овие пудри само да го известам од 840ден намалени се на 590 ден. во Еликсир парфимериите.

На Fashion.Lover и violetmoon им се допаѓа ова.
  6. MacedonishQueen

MacedonishQueen Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2015
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    131
    Не користам пудра..немам потреба :)
    Користам само кога одам на свадба или негде на забава, од авон иначе си користам..најубави ми се :)

7. ●Untouchable°

●Untouchable° Староседелец

Зачленет на:
    24 август 2015
    Мислења:
    1,186
    Допаѓања:
    1,131
    image.jpg
    Афинитон минерал. Години ја користам, нема подобра (бар за мене) сум пробала и со макс фактор и импала ама оваа е најдобра. Не треба мн да ставаш и што е најважно - природно лице..
    Не си ко Мајкл Џексон :D
    Κошта неκаде 800 ама и година теρам со неа.. Забоρавам κога последно сум κупила.. Од мајот лани и уште имам, али добρо немам потρеба од сеκојдневно шлаκање. Само κога излегувам или одам неκаде по гости :)

#57 ●Untouchable°, 7 октомври 2015
    Последна промена: 8 октомври 2015
    На MacedonishQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mellanie

Mellanie Нов член

Зачленет на:
    4 јануари 2016
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Максфактор е најдобра и тоа 3 во 1, во кутиичка со сунгерче за аплицирање. Малку е поскапа, ама се исплати затоа што покрива апсолуто се, а лицето го прави перфектно. За дневна шминка користам СС крема од Фармаси, ама не сум баш задоволна, потоа понекогаш ставам и ББ Нивеа крема, која значително покрива, но има само две нијанси и сега си јакупив ВВ кремата на Гарние. Инаку, да не претерувам многу, споменатите Импала, итн. не ги есапам во пудри, бидејки штом се толку ефтини, сигурно имаат сешто во нивниот состав, или грешам?

9. Mellanie

Mellanie Нов член

Зачленет на:
    4 јануари 2016
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Каде може да се најде оваа пудра?

10. Mellanie

Mellanie Нов член

Зачленет на: