1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пудра за лице

Дискусија во форумот 'Лице' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  Па не се скапи, од прилика мислам дека се 190-200 ден. Но не се многу убави, не покриваат баш се.

  Иначе сега почнав да користам од Bourjois- flower perfection и многу сум задоволна.
   
  На LoveDealer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ja имам на Young Derm 6, најтемна е оваа нијанса и ме прави ептен бледа, за прикривање прикрива но не е нешто посебно. За 100ден толку ќе има квалитет.
  Мајка ми ја им ана Импала ја пробав и таа не ми се допаѓа, мајак ми па е задоволна.
  Си порачав една на Орифлејм, вчера ја пробав прикрива црвенило, мали акни и перфектно ми го изедначува тенот.

  Ете ваква
  [​IMG]
   
 3. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Pan Stik пудрата од Max Factor. Супер е, и што е најважно е мат, па нема сјај на лицето, а и долго трае.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  најпрво ставам young derm 5,сед ми покрива и потоа ставам од севентеен,која најмногу ми одговара
  imagesCATUFUNF.jpg
   
 5. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  [​IMG]
  Ја користев со години, од кога почнав да ставам пудра. Во последно време многу ја уништија. Не сакам густи пудри, ниту па зацементиран изглед, оваа ми даваше баш природна покриеност, ама претераа со тоа колку е ретка, а и треба 2 слоја да ставам за подочник да ми покрие.
  Едвај чекав да ја потрошам. Со оглед на тоа дека трошам едвај цело шишенце пудра годишно, немам експериментирано многу. Ја купив Гош, ама многу лишаи ми правеше, па и ја дадов на мајка ми.
  Минатата недела ја земав Мејблајн Сатен Ликвид, и за овие неколку пати што ставив, задоволна сум. Ќе видиме за понатаму.
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Почнав да ја користам на Орифлејм, лесна е, добро покрива, го изедначува тенот и е мат. Сега за сега сум задоволна,

  [​IMG]
  Oваа нијанса ја имам [​IMG]
   
 7. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  Miss Sporty .
   
  На Masko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Odette

  Odette Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 јули 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  7
  Долги години сум им верна на пудрите на Bourjois. Можеби се нешто поскапи, но им нема рамен! :sreken
   
  На MademoiselleD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Денеска купив BB cream на Нивеа, не покрива многу, одличен е за секојдневна употреба-ептене “лесен“, преубава ја прави кожата, преубаво мириса, не ја суши кожатa.

  [​IMG]
   
  На Mellanie и Tantara им се допаѓа ова.
 10. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Девојки, споделете искуства и помагајте.
  Вчера плеснав 800 и кусур денари за MaxFactor Miracle Touch Golden (како најтемна варијанта). На тестерот изгледаше топ, се додека не ја отворив дома и сфатив дека има тон светки! Ужас!

  [​IMG]
   
  На Mellanie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: