Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Норич Сити -

Најголем успех во лигашки систем - 3.место во Англија (1992/93)
Најголем успех во ФА куп - 3 пати 1/2 финале (1958/59, 1988/89, 1991/92)
Најголем успех во Лига куп - 2 титули (1961/62, 1984/85)
Најголем успех во ЛШ - :x
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1993/94)

Кристал Палас -

Најголем успех во лигашки систем - 3.место во Англија (1990/91)
Најголем успех во ФА куп - второ место/финале (1989/90)
Најголем успех во Лига куп - 4 пати 1/2 финале (1992/93, 1994/95, 2000/01, 2011/12)
Најголем успех во ЛШ - :nah
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1.коло (1998/99)

Евертон -

Најголем успех во лигашки систем - 9 пати шампион на Англија (1890/91, 1914/15, 1927/28, 1931/32, 1938/39, 1962/63, 1969/70, 1984/85, 1986/87)
Најголем успех во ФА куп - 5 пати победник (1905/06, 1932/33, 1965/66, 1983/84, 1994/95)
Најголем успех во Лига куп - 2 пати второ место/финале (1976/77, 1983/84)
Најголем успех во ЛШ - 1/4 финале (1970/71)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1.титула (1984/85)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Норич Сити -

Најголем успех во лигашки систем - 3.место во Англија (1992/93)
Најголем успех во ФА куп - 3 пати 1/2 финале (1958/59, 1988/89, 1991/92)
Најголем успех во Лига куп - 2 титули (1961/62, 1984/85)
Најголем успех во ЛШ - :x
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1993/94)

Кристал Палас -

Најголем успех во лигашки систем - 3.место во Англија (1990/91)
Најголем успех во ФА куп - второ место/финале (1989/90)
Најголем успех во Лига куп - 4 пати 1/2 финале (1992/93, 1994/95, 2000/01, 2011/12)
Најголем успех во ЛШ - :nah
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1.коло (1998/99)

Евертон -

Најголем успех во лигашки систем - 9 пати шампион на Англија (1890/91, 1914/15, 1927/28, 1931/32, 1938/39, 1962/63, 1969/70, 1984/85, 1986/87)
Најголем успех во ФА куп - 5 пати победник (1905/06, 1932/33, 1965/66, 1983/84, 1994/95)
Најголем успех во Лига куп - 2 пати второ место/финале (1976/77, 1983/84)
Најголем успех во ЛШ - 1/4 финале (1970/71)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1.титула (1984/85)
Најдобрите за крај ги оставаш? :)
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Тотнем Хотспур -

Најголем успех во лигашки систем - 2 пати шампиони на Англија (1950/51, 1960/61)
Најголем успех во ФА куп - 8 пати победници (1900/01, 1920/21, 1960/61, 1961/62, 1966/67, 1980/81, 1981/82, 1990/91)
Најголем успех во Лига куп - 4 пати победници (1970/71, 1972/73, 1998/99, 2007/08)
Најголем успех во ЛШ - 1/2 финале (1961/62)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 3.титули (1962/63, 1971/72, 1983/84)

Манчестер Сити -

Најголем успех во лигашки систем - 4 пати шампиони на Англија (1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14)
Најголем успех во ФА куп - 5 пати победници (1903/04, 1933/34, 1955/56, 1968/69, 2010/11)
Најголем успех во Лига куп - 3 пати победници (1969/70, 1975/76, 2013/14)
Најголем успех во ЛШ - 2 пати 1/8 финале (2013/14, 2014/15)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1.титула (1969/70)

Лестер Сити -

Најголем успех во лигашки систем - 2.место во Англија (1928/29)
Најголем успех во ФА куп - 4 пати финале/второ место (1948/49, 1960/61, 1962/63, 1968/69)
Најголем успех во Лига куп - 3 пати победници (1963/64, 1996/97, 1999/2000)
Најголем успех во ЛШ - (party)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1961/62)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Њукасл Јунајтед -

Најголем успех во лигашки систем - 4 пати шампиони на Англија (1904/05, 1906/07, 1908/09, 1926/27)
Најголем успех во ФА куп - 6 пати победници (1909/10, 1923/24, 1931/32, 1950/51, 1951/52, 1954/55)
Најголем успех во Лига куп - Второ место/финале (1975/76)
Најголем успех во ЛШ - 1/8 финале (2002/03)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 2.титули (1968/69, 2005/06)

Саутемптон -

Најголем успех во лигашки систем - 2.место во Англија (1983/84)
Најголем успех во ФА куп - Еднаш победник (1975/76)
Најголем успех во Лига куп - Второ место/финале (1978/79)
Најголем успех во ЛШ - :kafe
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/4 финале (1976/77)

Стоук Сити -

Најголем успех во лигашки систем - Шампион на Англија (1890/91, Football Alliance)
Најголем успех во ФА куп - Второ место/финале (2010/11)
Најголем успех во Лига куп - 2.пати победници (1917/18, 1971/72)
Најголем успех во ЛШ - |-(
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/16 финале (2011/12)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Фалкао :facepalm2:patos
Не беше лоша утакмица само што слабо реализација, Арсенал промаши 3 чисти шанси а Челзи две од кои таа на Рамиреш/Форест Гамп треба да се зачува во архива, ликот промаши цел гол од два метра, сам непречен од никого...
Да не испадне дека трансферот на Чех бил потег на сезоната (party)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Сандерленд -

Најголем успех во лигашки систем - 6 пати шампиони на Англија (1891/92, 1892/93, 1894/95, 1901/02, 1912/13, 1935/36)
Најголем успех во ФА куп - 2 пати победници (1936/37, 1972/73)
Најголем успех во Лига куп - 3 пати второ место/финале (1941/42, 1984/85, 2013/14)
Најголем успех во ЛШ - (smoke)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1973/74)

Свонси Сити -

Најголем успех во лигашки систем - 6.место во Англија (1981/82)
Најголем успех во ФА куп - 2 пати 1/2 финале (1925/26, 1963/64)
Најголем успех во Лига куп - 1.титула (2012/13)
Најголем успех во ЛШ - :wub
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1982/83)

Вотфорд -

Најголем успех во лигашки систем - 2.место во Англија (1982/83)
Најголем успех во ФА куп - Финале/второ место (1983/84)
Најголем успех во Лига куп - 2 пати 1/2 финале (1978/79, 2004/05)
Најголем успех во ЛШ - :^)
Најголем успех во ЛЕ и еквиваленти - 1/8 финале (1983/84)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Фалкао :facepalm2:patos
Не беше лоша утакмица само што слабо реализација, Арсенал промаши 3 чисти шанси а Челзи две од кои таа на Рамиреш/Форест Гамп треба да се зачува во архива, ликот промаши цел гол од два метра, сам непречен од никого...
Да не испадне дека трансферот на Чех бил потег на сезоната (party)
Што е ова што го играа? Гледам и титули си бројат а врска немам што е.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Комјунити шилд. Победникот од ФА и победникот од ПЛ разигруваат пред сезона секогаш. Исто како супер купот на европско ниво, победникот од ЛШ и ЛЕ разигруваат пред да почнат натпреварувањата. Ништо посебно, нешто како пријателска е и прават повеќе од 3 измени. Лани со Сити направија по 6 измени и Венгер и Пелегрини.
 
  • Like
Реакции: Altaïr and Outrider