Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе сега види, има голема разлика помеѓу желбите и можностите. :)

Тотенхем никогаш не бил блиску до титула откако гледам фудбал, а Ливерпул со се ова минатава година ми се чини 2 пати беа толку блиску до титулата во овие 20 и кусуро години.
Ист случај мислев за тоа дека продадоа супер фудбалер и земаа добри пари, а купија некои непознати млади играчи. Им треба напаѓач што ќе го замени Суарез. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Прв пат ПЛ без Мојс после којзнае колку време :(
Не е тоа - тоа...
Правда за Дејвид !
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Прв пат ПЛ без Мојс после којзнае колку време :(
Не е тоа - тоа...
Правда за Дејвид !

Да беше тука негде во меаната каде што е Мојс ќе помислеше дека си саркастичен во врска со него и ќе ти се степаше. (muscle)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ливерпул во Премиер Лига нема освоено титула двајсе и пет години :D, а во ЛШ колку што знам во скоро време беше (за разлика од ПЛ :) ). Така да... би можеле да се фокусираат на ЛШ оваа година ако ништо друго. Јас искрено ја сметам ПЛ за најтешка лига, бидејќи не се 2-3 екипи... туку повеќе се борат за титула, ако ништо друго секој секого може да победи. А и откако гледам фудбал минатава година најблиску беа до титула Ливерпул, но штиклите на Џерард изгледа беа превисоки па се слизна. :D

Искрено не очекувам многу од Ливерпул оваа сезона, поради тоа што го продадоја најдобриот играч, а зедоја играчи кои се во развој и тек сега им почнува времето за докажување итн...
Тука ќе те цитирам за да не забегаме на другата тема. :)

Баш затоа што нема освоено 25 години титула, Ливерпул треба да ја брка таа титула а не во ЛШ, последната во ЛШ е во 2005.
Точно дека е јака лигата, според мене најјака лига, 4-5 тима се фаворити за титула ама нема потреба да се фокусираат на ЛШ, таму доволно е да ја поминеме групата па после што сака нека биде. Титулата во ПЛ треба да е примарна цел.
Немам ни јас очекувања сега за сега, ама ако земат некој напаѓач добар а не некои млади играчи, тогаш се е можно. А и еве ако гледаше како играше Стариџ на пријателскиве ќе видиш дека со уште еден добар напаѓач би имале супер напад. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мене ми е преценета ЛШ во однос на ПЛ, мислим збиља оно, Леверкузен, Бате Борисов, Олимпиакос, Наполи или Билбао?! Фино и убаво, има 5-6 екипи надвор од ПЛ кои се екстремно јаки, останатото е под нивото, и онака Евертон-КПР може да биде појака утакмица него Баер или Билбао со рандом клуб...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Мене ми е преценета ЛШ во однос на ПЛ, мислим збиља оно, Леверкузен, Бате Борисов, Олимпиакос, Наполи или Билбао?! Фино и убаво, има 5-6 екипи надвор од ПЛ кои се екстремно јаки, останатото е под нивото, и онака Евертон-КПР може да биде појака утакмица него Баер или Билбао со рандом клуб...

Легендата вика дека овие Билбао им одржаа фудбал на Јунајтед во "тазе" време... и тоа под палка на the living legend sir Alex Ferguson.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Легендата вика дека овие Билбао им одржаа фудбал на Јунајтед во "тазе" време... и тоа под палка на the living legend sir Alex Ferguson.

Meh, и Барнли го победи Јунајтед со Фергусон пред некоја година кога залутаа во ПЛ, муабетот ми е дека е преголем хајп за ЛШ... е сега зависи од перцепција, мене ми е поинтересно да гледам Јунајтед вс. Хал Сити отколку Билбао-Олимпиакос или Билбао-Јунајтед или Билбао-Баер пошто ми се whatever екипи од лиги кои не ги пратам, скроз рандом ми се, исто ми е рапид виена, билбао, динамо кијев, се` е тоа небитно :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Meh, и Барнли го победи Јунајтед со Фергусон пред некоја година кога залутаа во ПЛ, муабетот ми е дека е преголем хајп за ЛШ... е сега зависи од перцепција, мене ми е поинтересно да гледам Јунајтед вс. Хал Сити отколку Билбао-Олимпиакос или Билбао-Јунајтед или Билбао-Баер пошто ми се whatever екипи од лиги кои не ги пратам, скроз рандом ми се, исто ми е рапид виена, билбао, динамо кијев, се` е тоа небитно :zelen

Па искрено до некаде си во право, често си поставувам прашања каде "згреши" Мојс и успеа да ги победи Леверкузен со 5-0 на гостински терен.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Конечно почна најјаката лига. :)
Слабо полувреме на Јунајтед, не може од прва утакмица да победуваат, им треба време да се навикнат на формацијава на Гал. :)
Во второ би требало да е поинтересно. :)