Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Овие победи ми даваат некоја надеж дека ќе биди нешто од Јунајтед. Колку и да не се трудеше/форсираше Реал Мадрид, сепак на терен го имаше Бејл, а подоцна и Роналдо. Двајца најскапи платени фудбалери на денешницава, од кои едниот е најдобар фудбал на планетава...

Вчера им покажавме на екипата која изненади минатата сезона, во која за малку ќе ја освоеја лигата, доколку Mrs. Gerrard не се слизнеше со штиклите.... :D


Како и да е, оваа сезона ќе биде тешко, пласирање во ЛШ исто како да си освоил титула во Шпанија, Португалија па и Германија,... :)


Најкомплетен состав ми имаат Челзи и Манчестер Сити, а да бидам искрен повеќе се плашам од Сити. Јунајтед е добар засега, но им фали еден дефанзивец и еден играч во средина...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Glory

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Тешко на екипите со навивачи како тебе :/ Ме разочараа, па се пренасочив :eek:^):gjavol Win, Lose or Draw, Manchester United till I die! :gjavol
Ептен им е тешко без мене...јас од срце навивам само за Македонија итоа ракомет и кошарка, а тие енглезите, швабите, италјанците ги гледам само разонода и навивам за кој сакам.
Мене па чудни ми сте вие шо викате до гроб ќе навивам за манчестер, јуве во срцево итн.
Еве сега образложи ми го твојот коментар, што тебе те тера да навиваш за Манчестер? Си имала разговор со некој играч, си била во Лондон па си се фасцинирала, ти даваат процент од платата, Мојс ти е брачед или Руни сват?
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Венгер не ја повтори истата грешка и не го даде Вермален на конкуренти. :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добро е, добро е. Жиру вакво голчиште не дава до крај на сезоната. Прв трофеј годинава :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Интересна ќе биди оваа сезона, доста јаки тимови + екипа која може да биде опасност за тронот (Јунајтед). :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јунајтед имаат предност зашто не играат интернационални натпревари само ван Гал да се справи со притисокот од очекувањата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Интересна ќе биди оваа сезона, доста јаки тимови + екипа која може да биде опасност за тронот (Јунајтед). :D
6то ќе завршите каков трон па и ти, ама барем подобри од лани ќе сте :).
Се зафркавам, и така малце коментираме па да кренеме тензија малце. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
6то ќе завршите каков трон па и ти, ама барем подобри од лани ќе сте :).
Се зафркавам, и така малце коментираме па да кренеме тензија малце. :)

Ќе бидеме далеку подобри од лани од две причини:

1. Мојсо + неговите тренери/бадијалџии се избркани
2. Помалку натпревари имаме за разлика од другите екипи

^_^
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ќе бидеме далеку подобри од лани од две причини:

1. Мојсо + неговите тренери/бадијалџии се избркани
2. Помалку натпревари имаме за разлика од другите екипи

^_^
Знам дека ќе бидете, Ван Гал е добар тренер, и нели имаше изјавено дека ќе оди на титула. Арсенал, Сити и Јунајтед, Челзи, многу фаворити за прво место.
Ливерпул не го спомнав, изгледа ќе биде ист случај како Тотенхем. Ако не купат некое звучно име ништо од титулата. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Знам дека ќе бидете, Ван Гал е добар тренер, и нели имаше изјавено дека ќе оди на титула. Арсенал, Сити и Јунајтед, Челзи, многу фаворити за прво место.
Ливерпул не го спомнав, изгледа ќе биде ист случај како Тотенхем. Ако не купат некое звучно име ништо од титулата. :)

Абе сега види, има голема разлика помеѓу желбите и можностите. :)

Тотенхем никогаш не бил блиску до титула откако гледам фудбал, а Ливерпул со се ова минатава година ми се чини 2 пати беа толку блиску до титулата во овие 20 и кусуро години.