Преживеан (VIP Survivor )

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
море овие што изгубија ептен биле изгубени ццц....спијат кај најдат ,немаат оган,се некои матни фаци
 
  • Like
Реакции: filip7_doh

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Овие двајца се бледа копија на Тони.
Абе ајде, нема ни 10% од него... многу фурни леб треба да изедат за да бидат дури и бледа копија. Инаку нашава македонскиот литературен јазик не го владее баш најдобро, а не па српскиот.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Жаре, еднаш и него да го викнат некаде, пола Србија ја донесе во неговата емисија. Го гледав првиот ден некако многу смирено ми изгледа, а некако многу сељачки тип ми е кога го гледам на ТВ(зборам предходно во неговата емисија).
Нашава уште првиот ден, одма се жали гладна била :place. Што мислеше она дека ќе има кафани и дискотеки?
А и сите се едни „ВИП„ фаци, шта да ти причам, кад све знаш.
А за Тони Зен што не претставуваше РЕСПЕКТ. Он беше за мене победник, а и 70-80% од публиката се согласуваа со тоа.
може е сељак,ама барем забавен е , и верувам дека ќе не претстави на достоен начин (дааааааааааалеку помалку од Тони Зен,али шта је ту је) за разлика од кокошкана Александра што едвај знае македонски да збори
мене не ми е гајле за њега, не ме интересира то - А.Накова
 
  • Like
Реакции: filip7_doh

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
може е сељак,ама барем забавен е , и верувам дека ќе не претстави на достоен начин (дааааааааааалеку помалку од Тони Зен,али шта је ту је) за разлика од кокошкана Александра што едвај знае македонски да збори
Таа кутрата едвај збори а ти викаш дали знае македонски да збори. :rofl
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Жаре и да тупит, мислам дека знае да тупит на српски. Ем е постара генерација, Југославија биле, знаеле српски, ем пее српски песни, бар знае нешто. А Александра бар не се мачи, зашто според мене е тапа глупа и веројатно не знае српски па не сака да прави гафови ;)
Абе а ти сакаш ли на српски да зборуваат а не на мајчиниот јазик?? е од такви продадени души неможеме напред да одиме!
 
  • Like
Реакции: Luckky

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Абе а ти сакаш ли на српски да зборуваат а не на мајчиниот јазик?? е од такви продадени души неможеме напред да одиме!
Ај сфати што пишав, па после коментирај. Не пишувај глупости. Кај пишува дека сакам да зборуваат на српски?? Реков дека Жаре знае да збори, Александра - не. И те молам не извртувај работите, зашто од такви фаци како тебе што не сфаќаат што им велиш ми е преку глава ;)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
За сите оние кои ги пропуштиле првите епизоди
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Жаре си е сељак и во Македонија и таму и било каде на планетата. Де некој нека му пренесе да си биде сељак, ама нека збори македонски.
 
  • Like
Реакции: TheKitten and cece17