1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Поуки за животот

Дискусија во форумот 'Философија' започната од melpomena, 18 март 2012.

 1. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  мудар се станува со годините
  заправо правопропорционално со моментите кога некој ве заебал
  што поеќе заеби то сте ПОмудар
  .
  дека МОЖЕ се учи на грешките на другите е КАРДИНАЛНА глупост
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  девојка се освојува со шарм само еднаш
  потоа сте прочитан
  (happy)
   
  На 048 и lady_blue им се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  жену дупе краси а торту ораси : )
   
  На 048, КрисТина К. и lady_blue им се допаѓа ова.
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  само еднаш?
  ами колку пати треба да се освојува? :D
   
 5. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  лице п**е продава (happy):rofl
   
 6. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  прашање на АСТРОСТОПЕР
  .
  велат дека мажите прво гледаат потоа мислат, а жените прво мислат и чувствуваат и на крај гледаат
  .
  ако е така
  тогаш е тотално ми е нејасно, зошто после неколку години
  мажите велат- КАЈ МИ БЕА ОЧИТЕ???
  а жените- КАЈ МИ БЕШЕ УМО???

  мориииииииии
  жена се освојува до крај на животот
   
  На JaMi, lady_blue, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Alone

  Alone Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  Сите еден ден ќе не разочараат! :frown
   
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  затој што мислиш такој ти ке си останеш алоун Ч )
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  otkritie na DR astrostoper
  Субјективноста води кон целта, која се наоѓа таму каде вие сакате да се наоѓа.
  Објективноста води секогаш кон целта, за која не сакате ниту да слушнете.
  .
  заправо објективноста ве води само кон неприлики [​IMG]
   
 10. Alone

  Alone Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  Верувам дека е така зошто досега ми било така, до сега сите ме разочарувале...:place
   

Сподели: