Познати родени во вашиот знак

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Овен
Хитлер, Чаплин , Леонардо Да Винчи, Чак Норис:) Дајана Рос, Еди Марфи, Елтон Џон, Ерик Клептон, Френсис Форд Копола, Гери Олдман, Марија Калас, Марлон Брандо, Тарантино, Роберт Дауни Џуниор, Томас Џеферсон,
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Близнаци: Џуди Гарленд, Мерилин Монро, Мајкл Џ. Фокс, Џони Деп, Тупак Шакур, Крис Еванс, кралицата Викторија, Боб Дилан, Мајк Маерс, Кајли Миног, Иан Флеминг (писателот на книгите за Џејмс Бонд), Клинт Иствуд, Аланис Морисет, Анџелина Џоли, Натали Портман, Елизабет Харли, Венус Вилијамс, Пол Мекартни, Никол Кидман. They're too many, I know :frantic:D
охооо тука додади и Kitty :sreken
добра екипа имам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and The_Mayor

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
СТРЕЛЦИ -- -- Тина Тарнер, Брус Ли, Џими Хендрикс, Вуди Ален, Ким Бесинџер, Кирк Даглас, Стивен Спилберг, Семјуел Џексон,Џејк Гиленхол,Бред Пит,Мила Јововиќ,Тејлор Свифт,Џеј Зи,Тајра Бенкс,Ози Озборн,Бритни Спирс,Бен Стилер, Џон Стјуарт,Кетрин Хеигл, Снуки, Мајли Сајрус,Versace,Billy Connolly, John F. Kennedy Junior, Владо Јаневски :igra
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
хаха најпознатите актерски имиња се во нашиов знак уште јас и ти им фалиме :igra
Кити, Книфе, Мерилин Монро, Тупак , Клинт Иствуд, Натали Портман , и уште неколку сме...други нема :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Лавови:

Jennifer Lopez
Matt LeBlanc
Mick Jagger
Kevin Spacey
Sandra Bullock
Arnold Schwarzenegger
Henry Ford
Martha Stewart
Louis Vuitton
Neil Armstrong
Michelle Yeoh
Dustin Hoffman

Melanie Griffith
Whitney Houston
Antonio Banderas
Hulk Hogan
George Hamilton
Alfred Hitchcock
Fidel Castro
David Crosby
Ben Affleck
James Cameron
Madonna
Jiang Zemin
Robert De Niro
Edward Norton
Bill Clinton
Coco Chanel
Princess Margaret