1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Познати родени во вашиот знак

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Badgirl, 5 јануари 2013.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Овен
  Хитлер, Чаплин , Леонардо Да Винчи, Чак Норис:) Дајана Рос, Еди Марфи, Елтон Џон, Ерик Клептон, Френсис Форд Копола, Гери Олдман, Марија Калас, Марлон Брандо, Тарантино, Роберт Дауни Џуниор, Томас Џеферсон,
   
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  охооо тука додади и Kitty :sreken
  добра екипа имам
   
  На The Tramp и The_Mayor им се допаѓа ова.
 3. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  СТРЕЛЦИ -- -- Тина Тарнер, Брус Ли, Џими Хендрикс, Вуди Ален, Ким Бесинџер, Кирк Даглас, Стивен Спилберг, Семјуел Џексон,Џејк Гиленхол,Бред Пит,Мила Јововиќ,Тејлор Свифт,Џеј Зи,Тајра Бенкс,Ози Озборн,Бритни Спирс,Бен Стилер, Џон Стјуарт,Кетрин Хеигл, Снуки, Мајли Сајрус,Versace,Billy Connolly, John F. Kennedy Junior, Владо Јаневски :igra
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  хаха најпознатите актерски имиња се во нашиов знак уште јас и ти им фалиме :igra
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Кити, Книфе, Мерилин Монро, Тупак , Клинт Иствуд, Натали Портман , и уште неколку сме...други нема :sreken
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CofD

  CofD Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  9
 7. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Девица - Мајка Тереза, Мајкл Џексон, Stephen King, Greta Garbo, Ben Carson :)
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  скорпија - Кејти Пери (inlove)
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Лавови:

  Jennifer Lopez
  Matt LeBlanc
  Mick Jagger
  Kevin Spacey
  Sandra Bullock
  Arnold Schwarzenegger
  Henry Ford
  Martha Stewart
  Louis Vuitton
  Neil Armstrong
  Michelle Yeoh
  Dustin Hoffman

  Melanie Griffith
  Whitney Houston
  Antonio Banderas
  Hulk Hogan
  George Hamilton
  Alfred Hitchcock
  Fidel Castro
  David Crosby
  Ben Affleck
  James Cameron
  Madonna
  Jiang Zemin
  Robert De Niro
  Edward Norton
  Bill Clinton
  Coco Chanel
  Princess Margaret
   
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Брижит Бардо,
  Моника Белучи
  Гвинет Полтроу
  and me:)
   

Сподели: