Поздравување | Црнобело Форум

Поздравување

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Јас поздравот го сфаќам како гест за почит или ако личноста која е ни го праќа поздравот не е тука мисли на нас.:) Во глобала се согласувам со членовите над мене.

Поздрав до сите.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
Јас поздравот го сфаќам како гест за почит или ако личноста која е ни го праќа поздравот не е тука мисли на нас.:) Во глобала се согласувам со членовите над мене.

Поздрав до сите.:)
во некои случаеви поздравот може да биде циничен.овие се ок
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
24
Битола
Штом некој ме поздравис сметам дека мисли на мене и не ме заборавил. Некои поздрави ме прават многу среќна зависи од кој човек е поздравот :) Си практикувам јас поздравување. :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Донт вори Мели јас сега ќе и го вратам првобитниот изглед на темава ај ем а супер хиро :)

Не знам од кога постои поздравувањето но тоа е пријателски гест.Личноста која мене ми испратила поздрав ми искажува почит дека мислела на мене и дека се грижи на некој начин.Истово го мислам и кога јас праќам поздрав за некого,а рекацијата понекогаш е изненадувачка ако се работи за личност која не сум ја видела подолго време.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur
Мислам, зошто да не? Два-три збора се, а некако оддава некоја почит, ако може да се каже така. Океј, да, повеќе е автоматизирано, ама не значи и дека е лошо.

Мислев се работи за поздравување со љубење у образ, па отворив да се пожалам дека тоа не сакам, бар не со секакви. Единствен убав дел од пандемијава беше да не ти идат да те шљапаат секакви со кои си направил два реда муабет некогаш. Тоа треба да го искорениме. :D
 

Senorita

Полноправен Член
16 декември 2020
31
10
18
110
Јас ги поздравувам тие што ги познавам. Што има на некој од улица да му велам "здраво"? Ај овде во МК на секои 5 метра се разминуваш со некој и можеби е нормално, но ај да земам некоја поголема држава како на пример Англија, етто тие велат дека се покултурни и по тоа се познати. Дали тие секој познат и непознат го поздравуваат? Не, сигурно само тие што ги знаат. Многупати ми се има случено да поздравам некој и да не ме поздрави истиот... Така со познаник ми се има случено, а па за непознати што да кажам...