Пижами

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
И јас обожавам да седам во пижами цеел ден .. се нервирам кога ќе ме пратат во продавница и јас морам да се пресоблекувам :D
fiestapijamas1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and JaMi

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Ахх...пижами..Просто ги обожувам
:D
Некогаш и по цел ден сум во пижами,па се карам со моите за тоа...:)
Инаку во принцип гледам пижамите да ми се во иста боја со собата..односно со тепих,завеса ѕидови..Па сега ми се зелени така да сите пара пижами ми се зелени,а и чорапите за спиење ми се зелени :frantic
И собни папучи исто :rofl :rofl
Тоа мајка ми така ме учеше и се навикнав сеа :)
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Јас најчесто носам копмлети од горен и долен дел со цветчиња и други женски мотиви. Не носам спавачици, бидејќи некако не се чувствувам пријатно во нив, но затоа можам цел ден да поминам во пижами. :giggle
victoria-secret-girls-sexy-pijamas-pajamas-balloons-play-naughty-underwear-lingerie-models-fashion-Favim.com-445540.jpg


8FEC5DD6_large.jpg


sunday_large.jpg


victorias-secret-fleece-robe_large.jpg


V311980_large.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Ги обожавам и додека сум дома сум нонстоп ги носам, повеке се радувам кога ке си купам нови пижами отколку нешто за излегување :D

CXNQ-MCOM-5010-SB-YEL_1.jpg


3_vspjs.jpg
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
По гаќи спијам летно време и некаква маичка..
А на зима со пижани дебели.
boyshorts.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Најмногу сакам памучни и широки, најудобни ми се.
Постојано сум во пижами кога сум дома. Најновите за во зима ми се дебели пижами со ШКОЛКИ :giggle И се многу топли и удобни.
Во лето спијам исто со памучни ама кратки и ако е многу жешко сатенски пижамчиња, исто кратки. Имам и долги сатенски ама не сакам во лето долги пижами.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena