Пижами

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Какви пижами сакате?Во какви се чувствувате најопуштено после напорниот ден?
Јас кога сум дома обожавам да сум цел ден во пижами:)
Ги сакам едноставните памучни пижами,колку поедноставни толку поудобни,еве нешто плус што мене ми се допага.
4.jpg
products_902373_302866014giselle 3364.jpg
posh-pyjamas-crest-lkf_s.jpg
48O_electra-nieb_s.jpgmens-nightwear-250x250-250x250.jpgthumb_itm_531_Fashion_Louise_3505.jpgsexy sleepwear.jpg
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
И во зима и во лето носам памучни пижами. Сега гледав низ ГТЦ имаше убави пижами во Peacock за 450 ден. :)
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
124
343
Скопје
Обожавам пижами.
Да би можела по цел ден би седела во нив.
Сакам памучни со мечиња,со цветчиња,со срциња.
Ако сум возраснаси сакам такви пижами.Некако ме орасположуваат;)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
И во зима и во лето носам летни памуќни пижамки долу, а горе памучна зимска пижама или ако е е птен жешко памучна маичка :)
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Моментално имам жолти памучни долни пижами, горни мрзам да носам. Во нивна замена имам маица со прерамки или маица со кратки. Пижамите се случува да ги носам и цел ден по дома, нормално, загледан у компјутер или навечер во тв :).
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and melpomena

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
кога сум си дома си седам во пижами,највеќе сакам лесни текни и памучни и комотни...се чуствувам најубаво во нив
а преку лето спавачи си носам ...