Песна/музичар кој/а не треба да биде заборавен/а

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ти мора да се шегуваш:D
Зошто? :D Може како сакаш да сфатиш песнава ми е добра ;) А за човекот прашав само од љубопитство :) Иначе за пејачи што не треба да се заборават би рекол дека тоа се: Бон Џови, Вајт Снејк и други не ми текнува :D
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Зошто? :D Може како сакаш да сфатиш песнава ми е добра ;) А за човекот прашав само од љубопитство :) Иначе за пејачи што не треба да се заборават би рекол дека тоа се: Бон Џови, Вајт Снејк и други не ми текнува :D
Многу добар пејач е вајтснејк, не смее да се заборави. (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Е оваа легенда ако сте ја забораиле срам да ви е
Шала на страна ама стварно има наши пејачи што испарија многу брзо а имаа добри песни, од групите да не ги заборавиме Студени Ноѕе, Архангел, Саф, Чиста Околина па и Ластовица они беа доста популарни.
Од светскиве музичари... пфуууу има многу
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Од станските изведувачи дефинитивно би го издвоила freddie mercury, ауффф каков глас имаше човек :smajlisosimnuvakapa:
А од македонските стандарт Тоше.
Песна
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
На прво место, Тоше Проески.
Потоа, Фреди Меркјури, Курт Кобејн..
Rolling Stones, Scorpions, а пак песна, ALEXANDER THE GREAT од Ајрон Мејден !