Песна/музичар кој/а не треба да биде заборавен/а

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Идејава ми од еден друг форум.(copyright Daisy)

Која песна според вас не треба да биде заборавена?
Кој музичар/бенд не треба да биде заборавен?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Dee Dee

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
Дефинитивно треба да се заборави Јastin Bieber!
инаку бендови кои не треба да се заборават според мене се: Queen, Pink Floyd.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Selma

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Легендарниот Ристо Вртев
Од странските бендови .. има доста но ќе издвојам неколку :
а од ех-ју бендовите дефинитивно кербер, азра и рибља чорба :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe and Selma

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Пејачов испеа неколку песни и го снема. (да не знае некој кај е сега, што работи? :unsure) Оваа песна ми е омилена од него и никако не треба да се заборави :igra