Пасворд или развод?

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Па целата работа е што секој треба да си има своја интимност.И таа интимност не смее да се наруши како што си му ја нарушила ти.За да сакаш некој мора да си храбра и да бидеш спремна на се’.
Тоа што ти не си била сигурна во него всушност не си била сигурна во самата себе.
Не би рекла.
Почуствував дека има нешто, па така и ми се даде прилика да си го потврдам сето тоа.
Жените чувствуваат такви работи.
Посебно во долги врски кога добро го познаваш партнерот.
Се работи за женски инстинкт.

ПС. Но, во право си,како и да е,инстинкт или не, ја поминав границата на интимната свера која е табу за партнерот и нормално дека не е во ред, исто како што не би сакала некој да чепка по мои "лични работи".
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Не би рекла.
Почуствував дека има нешто, па така и ми се даде прилика да си го потврдам сето тоа.
Жените чувствуваат такви работи.
Посебно во долги врски кога добро го познаваш партнерот.
Се работи за женски инстинкт.

ПС. Но, во право си,како и да е,инстинкт или не, ја поминав границата на интимната свера која е табу за партнерот и нормално дека не е во ред, исто како што не би сакала некој да чепка по мои "лични работи".

А што ако немало фејсбук?
Како тогаш ти би го открила?
Како ти тогаш би се снашла?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Мене никој не ми даде пасворд.
Компјутерот не беше исклучен,
фб'ето му беше отворено тој излезен.
И седнав и си разгледав онака од љубопитност
што се има во пораки.
Не беше намерно шпионирање сепак имам респект пред нештото наречен "приватна свера".
Но, како и да е,
ќе беше подобро да ја затворев страната без да гледам.
Ако не видеше никогаш немаше да знаеш на што си. Ќе дозволуваше само да прават будала од тебе ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Времето би го покажало своето,
не би барала;)

Едноставно некои работи не треба да се дознаат.За твое добро.Сосема нормално е да флертуваш со друг дечко, да го замајуваш, да играш топло ладно, но надвор од тој виртуелен свет ти повторно да си со својот дечко и пак да го сакаш.
Е тоа е карактерна особина која многу малку ја поседуваат.
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Едноставно некои работи не треба да се дознаат.За твое добро.Сосема нормално е да флертуваш со друг дечко, да го замајуваш, да играш топло ладно, но надвор од тој виртуелен свет ти повторно да си со својот дечко и пак да го сакаш.
Е тоа е карактерна особина која многу малку ја поседуваат.

Многу лесно се случува да се прелие виртуелниот свет во реалниот свет.
Пред неколку денови бев излезена во дискотека со дечко ми и другарка ми. До нас седеа тројца момци и едниот ја застана другарка ми. Муабет ова она, се разминаа и претпоставив дека и се пушта.
Наредниот ден она ми кажува дека типот ја прашал зашо ја сум го избришала од фб пред две години? Ќе беше ок да го познавав и намерно да го избришав, но типот беше кикнат со уште 1500 други пријатели.

Ако за момент ја земеме твојава констатација за виртуелно додворување и играње к*р - ташак (тешко ќе биде ако си ти ташакот), момакот моеше да дое онаков виртуелно возбуџен и лагано да си почне муабет со мене, како што нели сме праеле на чат.
Колкава е веројатноста дека мојот дечко ќе биде поласкан и среќен ради новонастанатата ситуација?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Многу лесно се случува да се прелие виртуелниот свет во реалниот свет.
Пред неколку денови бев излезена во дискотека со дечко ми и другарка ми. До нас седеа тројца момци и едниот ја застана другарка ми. Муабет ова она, се разминаа и претпоставив дека и се пушта.
Наредниот ден она ми кажува дека типот ја прашал зашо ја сум го избришала од фб пред две години? Ќе беше ок да го познавав и намерно да го избришав, но типот беше кикнат со уште 1500 други пријатели.

Ако за момент ја земеме твојава констатација за виртуелно додворување и играње к*р - ташак (тешко ќе биде ако си ти ташакот), момакот моеше да дое онаков виртуелно возбуџен и лагано да си почне муабет со мене, како што нели сме праеле на чат.
Колкава е веројатноста дека мојот дечко ќе биде поласкан и среќен ради новонастанатата ситуација?
Е па тоа зависи од дечко ти колку ги сфаќа работите од виртуелниот свет. Ако навистина му пречи, тогаш ќе треба сама да припазуваш што и како правиш на нет, се` со цел да не ја доведеш во загрозување врската. Се наоѓа компромис.
Еве искрено мене, не би ми пречело ако некој пробуе да ми се меша у штипки виртуелно додека јас си ја сакам цурата реално. Ако се сака, се наоѓа начин и тоа да се покаже, без многу контроли. Кога се контролира всушност доаѓа до сомнеж, а сомнежот оди кон кавга, кавгата кон лутина, лутината кон страдание. И на крај ништо нема полезно од тоа.
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Е па тоа зависи од дечко ти колку ги сфаќа работите од виртуелниот свет. Ако навистина му пречи, тогаш ќе треба сама да припазуваш што и како правиш на нет, се` со цел да не ја доведеш во загрозување врската. Се наоѓа компромис.
Еве искрено мене, не би ми пречело ако некој пробуе да ми се меша у штипки виртуелно додека јас си ја сакам цурата реално. Ако се сака, се наоѓа начин и тоа да се покаже, без многу контроли. Кога се контролира всушност доаѓа до сомнеж, а сомнежот оди кон кавга, кавгата кон лутина, лутината кон страдание. И на крај ништо нема полезно од тоа.

Во ред. Дали ќе ти биде сеедно девојка ти да флертува виртуелно со некого и тој да се избаци како во мојатата ситуација со лигав муабет?
Значи тенка е границата меѓу виртуелноста и реалноста и се` што се прави и што мислиме дека е виртуелно (неважно), всушност не е така. Затоа не флертувам и не си полнам его со рандом момци на нет, затоа што не знам кога на нив ќе налетам а и реално треба да имаш вишок на време, за да мафташ две празни индивидуи.

Замисли типот се засегнал за бришење пред пар години, а што остануваше доколку сме имале сочни муабети на чат, а јас со дечко ми? После на мојов да му викам абе те сакам, заебанција беше тоа и да ја покажам мојата незрелост и глупавост?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ако не видеше никогаш немаше да знаеш на што си. Ќе дозволуваше само да прават будала од тебе ;)
Може да прави будала од неа а да не го користи фејсбукот како средство за комуникација.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy