1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Остранување на шминка пред спиење

Дискусија во форумот 'Лице' започната од JaMi, 19 септември 2013.

 1. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Секогаш ја вадам
   
 2. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Ова ми е најтежок дел од целиот процес на шминкање,излегување :sram
  Ама што се мора се мора.Најчесто ја чистам шминката со кокосово уље :)
   
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  - Сатва марамчињата и обавезно еднашка измивање на лице со сапунче од докторс, зелениот. Илиии пак, ептен сум уморна... :( Сатва марамчиња, па после тоа со бекутан си го бришам лицето... Ставам кокос и заспивам. :( Пошо сува кожа имам. Обавезно ставам по некое масло. Или коа се шминкам или после тоа.
   
 4. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  Задолжително... со лимес ракавица
   
 5. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Го мијам лицето со сапун,така ја вадам.
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Веќе долго време го чистам лицето со мицеларна вода на Corine de farme.
   
 7. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Dove сапуните ми се најдобра опција,све вадат. :)
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Уште остранувам шминка пред спиење со мицеларна вода на Corine de farme и туфери. Признавам дека кога премногу ми се спие ја бришам сабајле.Но тоа е мн ретко.
   

Сподели: